Ford Avrupa Başkanı Armstrong: Gelecekte Türkiye’deki fabrikalara daha fazla misyon vereceğiz

Ford Avrupa Başkanı Armstrong: Gelecekte Türkiye'deki fabrikalara daha fazla misyon vereceğiz

Ford Avrupa Başkanı Armstrong: Gelecekte Türkiye'deki fabrikalara daha fazla görev vereceğiz Bütün Ebatta Gör  

Avrupa harekâtlarını yine yapılandıran Ford, SUV ve türevlerine ağırlık vermenin yanı gizeme mahsul gamını da büyük oranda elektriklendiriyor. Ford Avrupa Başkanı Steve Armstrong, firmanın yine yapılanma süreciyle alakalı bazı söylemelerde bulundu. Armstrong, söylemesinde Türkiye’deki imalin geleceğine ve Ford için önemine de değindi.

Almanya’da 5 bin birey işten çıkarılacak 

Yapılan söylemeye göre, Ford’un Avrupa’daki revizyon çalışmaları sonrası Almanya’daki işlemleri büyük oranda eksilecek. Firmanın binek taşıtlarının üretildiği Cologne ve Saarlouis fabrikaları daha önceki ehemmiyetini yitirecek. Kompakt crossover olarak yine yaşama döndürülen Ford Puma, Almanya’daki fabrikalar yerine Romanya’daki Craiova fabrikasında yapım bandına çıkacak. Ayrıca, Ford bu sene Almanya’da 5 bin çalışanının işine son verecek.

Ford Avrupa Başkanı Armstrong: Gelecekte Türkiye'deki fabrikalara daha fazla görev vereceğiz Bütün Ebatta Gör

Gelecekte Türkiye’deki fabrikalara daha fazla misyon verilecek 

Ford Avrupa Başkanı Armstrong’un Türkiye’deki yapıma müteveccih söylemeleri ise pozitif güzergahta. Kocaeli’deki fabrikalarda kar marjı yüksek Transit modellerinin ehemmiyetli bir ölçüsünü ürettiklerini belirten Armstrong, 2023 senesinde Volkswagen ile ortak ticari taşıt yapımına başladıklarında bu fabrikalara daha fazla misyon verileceğini dile getirdi. Gölcük’te üretilen Transit’in parçalarının yarısının Türkiye’den temin edildiğini ve bu oranın çoğalacağını da sözlerine ilave etti. İngiltere’de üretilen dizel motorun yapım yerini de değiştireceklerini belirten Armstrong, imalin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında şimdilik bir bilgi vermedi.

Ayrıca Bkz. “Tesla’nın Gözcü Modu, bir hırsızlık zanlısının kısa zamanda tutulmasını sağladı”

Ford’un geçtiğimiz haftalarda ilanını yaptığı 16 elektrikli modelin 5 tanesi Türkiye’de üretilecek: Tourneo Custom Plug-in Hybrid, Transit Custom Plug-in Hybrid, Transit EcoBlue Hybrid, Transit Custom EcoBlue Hybrid ve Tourneo Custom EcoBlue Hybrid. Bu taşıtlar, Türkiye’de üretilen ilk plug-in hibrit modeller olmanın yanı gizeme Türkiye’de üretilen ilk hibrit ticari taşıtlar olacak.

https://europe.autonews.com/automakers/fords-overhaul-europe-diminishes-german-operations Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.