Ford, Çin’e özel elektrikli SUV modeli Territory KONUT’yi tanıttı

Ford, Çin'e özel elektrikli SUV modeli Territory KONUT'yi tanıttı

Ford, Çin'e özel elektrikli SUV modeli Territory EV'yi tanıttı Bütün Ebatta Gör

Köklü üreticilerin dünyanın en büyük araba pazarı olan Çin’de laf sahibi olma savaşı sürüyor. Bu savaşın taraflarından biri olan Ford, Çin’de satışa sunacağı ilk elektrikli arabasını tanıttı. Ford Territory KONUT, senenin ikinci yarısında satışa sunulacak.

Ford Territory adı hakikatinde Çinliler için yeni değil. Çünkü taşıtın ICE içten yanmalı motorlu versiyonu geçtiğimiz sene satışa sunulmuştu. Burada bir andırdırma yapalım; Territory SUV hakikatinde Ford’un Çinli partneri Jiangling Motors tarafından üretilen Yusheng 330’u baz alan bir model. Ford şimdi de bu taşıtın tamamen elektrikli bir versiyonunu satışa sunmaya hazırlanıyor.

Ford, Çin'e özel elektrikli SUV modeli Territory EV'yi tanıttı Bütün Ebatta Gör

NEDC ölçümlerine göre erimi 360 kilometre

Ford tarafından yapılan söylemeye göre, Territory’nin elektrikli versiyonu NEDC ölçümlerine göre tek şarjla 360 kilometre yol alabiliyor. Kentte yaşayan genç aileleri amaç alan model, tasarımındaki bazı ayrıntılar sayesinde standart Territory’den ayırt edilebiliyor. Bu modele özel petek desenli müseddes ızgara, C biçimindeki LED gündüz farları, aerodinamik odaklı jantlar, LED stoplar ve arkada egzoz çıkışlarının bulunmayışı Ford Territory KONUT’nin kendine has ayrıntıları arasında.

Ford Territory KONUT’nin kabin kısmı ICE versiyonla büyük oranda örtüşüyor. Konsolun merkezindeki 10 inçlik LCD ekran standart teçhizatlar arasında. Ayrıca sürücünün hemen önünde standart bilgilerin yanı gizeme erim ve şarj gidişatını gösteren 10.25 inç dijital gösterge oturumu bulunuyor. Elektrikli SUV’un güvenlik teknolojileri arasında ön çarpışma ihtarı, park dayanakçısı, âmâ nokta ihtar sistemi, şeritten bölme ihtarı, uslu uzun far hakimiyeti ve trafik işareti tarife gibi pek çok özellik mevcut.

Ford, Çin'e özel elektrikli SUV modeli Territory EV'yi tanıttı Bütün Ebatta Gör

Ford Territory KONUT, Jiangling Motors’un fabrikasında üretilecek ve senenin ikinci yarısından itibaren Çin’de satılmaya başlanacak. Amerika Birleşik Devletleri’li üretici, önümüzdeki üç sene içerisinde Çin pazarına 30 yeni model sunacak. Ford ve Lincoln markaları altında satışa sunulacak bu modellerin 10 tanesi elektrikli olacak.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.