Ford Mustang esaslı elektrikli SUV ilk kere görüntülendi

Ford Mustang esaslı elektrikli SUV ilk kere görüntülendi

Ford Mustang temelli elektrikli SUV ilk kez görüntülendi Bütün Ebatta Gör

Ford’un ikonik modeli Mustang’den esin alarak planladığı elektrikli crossover modeli, tanıtımına 10 gün kala kamuflajlı olarak görüntülendi. İmal gövdesiyle ilk kere karşımıza çıkan taşıt, Mustang esaslı olduğunu daha ilk bakışta emin ediyor.

Mach-E adıyla satışa sunulacağı söylenen elektrikli crossover’ın ön tasarımına baktığımızda pespaye burun kısmı, ızgara görünümlü oturumun biçimi ve balçıklıklara kadar uzanan ince farlarıyla Mustang’i hatırlattığını söylemek olası. Bunun yanı gizeme özellikle arka kısımdaki adaleli omuz çizgisi ve üç parçalı stop lambaları da bu eşliği devam ettiren tasarım unsurları arasında.

Arkadan çekilen resimlere baktığımızda, Mach-E’deki şarj girişinin sol balçıklıkta olduğunu görüyoruz. Arabanın üzerindeki kamuflaj ne yazık ki değişik ayrıntıları gizliyor. Özellikle ön taraftaki logonun siyah bir bantla saklandığını görüyoruz. Çünkü markanın fanları taşıta verilecek adı ve siyah bandın altında Ford logosu mu yoksa Mustang logosu mu görüneceğini merak ediyor.

Ayrıca Bkz. “Volkswagen, elektrikli station wagon konseptini Los Angeles’ta tanıtacak”

Ford Mach-E adıyla satışa sunulması beklenen elektrikli crossover’ın teknik ayrıntılarını henüz öğrenmiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’li üreticinin şimdiye dek yaptığı tek söyleme, taşıtın WLTP ölçümlerine göre 600 kilometre sürüş erimine sahip olacağı. Bunun yanı gizeme taşıtın hem arkadan itişli hem de dört tekerlekten sürükleyişli olarak kullanılabileceği söyleniyor. Bu bilgilerin doğru olup olmadığını değişik tüm ayrıntılarla beraber 18 Kasım’da bilmiş olacağız.

Ford Mach-E satışa sunulduğunda en büyük rakiplerinden biri Tesla Model Y olacak. Çünkü iki modelin de 2020’nin ortasında yollarda olması tasarlanıyor.

Foto Galeri | 15 Görsel Görüntüle

https://www.macheforum.com/site/threads/breaking-2021-ford-mach-e-electric-suv-spied-in-production-guise-first-look.34/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.