Goodwood Sürat Şenliği 2019’da boy gösteren en deli taşıtlar [Galeri]

Goodwood Sürat Şenliği 2019'da boy gösteren en deli vasıtalar [Galeri]

Goodwood Hız Festivali 2019'da boy gösteren en çılgın araçlar [Galeri] Bütün Ebatta Gör

Dünyanın en deli taşıtlarını bir arada görebileceğimiz çok az aktiflik mevcut. İngiltere’de tertip edilen Goodwood Sürat Şenliği de bu ender aktifliklerden bir tanesi. Anane bu sene de değişmedi ve Goodwood tepesini tırmanan taşıtlar bütün bir görsel şölen oluşturdu. Biz de bu taşıtların kimilerini sizler için derledik.

4 – 7 Temmuz tarihleri arasında tertip edilen Goodwood Sürat Şenliği her zaman olduğu gibi geçmiş ve geleceği bir araya getirdi. Söz mevzusu faallikte yeni tanıtılan spor arabaları da gördük bir yüzyılı yıkan vasıtaları da. Tepeyi tırmanan “Beast of Turin” lakaplı 108 senelik Fiat S76, aktifliğin en yaşlı vasıtalarından biriydi. 280 at efor üreten 28.4 litre motora sahip vasıta, yağmurun nemlendirdiği yolu homurtulu motor sesiyle tırmanmayı muvaffak oldu.

Goodwood Hız Festivali 2019'da boy gösteren en çılgın araçlar [Galeri] Bütün Ebatta Gör

Volkswagen’in ID.R adlı elektrikli yarış vasıtayı Goodwood şenliğinde zafer tazeledi. Daha evvel Pikes Peak tırmanma yarışında ve Nürburgring’de rekora imza atan ID.R, elektrik motorunun etkileyici performansını İngiltere’de de gösterdi. Tırmanış parkurunu 39.9 saniye ile bitiren vasıta, böylece McLaren MP4’nam 1999 senesindeki 41.6 saniyelik rekorunu geride vazgeçmiş oldu.

Ayrıca Bkz. “2019 BMW 320i Sedan’ın Türkiye maliyeti söylendi”

Ferrari, Pagani, Koenigsegg ve Lamborghini modellerinin yanı gizeme Apollo Intensa Emozione ve De Tomaso P72 gibi egzotik taşıtlar da Goodwood’un dikkat sürükleyen katılımcıları arasındaydı. Şenliğe katılan taşıtların oluşturduğu renkli görüntülere alttaki galeriden erişebilirsiniz.

Koenigsegg Agera RSN Koenigsegg Agera RSN Apollo Intensa Emozione Apollo Intensa Emozione Apollo Intensa Emozione Apollo Intensa Emozione Radical Rapture Radical Rapture Siemens Ecobike Siemens Ecobike Zenvo TSR-S Zenvo TSR-S Zenvo TSR-S Zenvo TSR-S Lamborghini Aventador SVJ Lamborghini Aventador SVJ McLaren Senna McLaren Senna McLaren 720s Spyder McLaren 720s Spyder Airspeeder yarış drone'u Airspeeder yarış drone’u Airspeeder yarış drone'u Airspeeder yarış drone’u De Tomaso P72 De Tomaso P72 De Tomaso P72 De Tomaso P72 De Tomaso P72 De Tomaso P72 Pagani Zonda Pagani Zonda Dodge Viper Dodge Viper Citroen 2CV Citroen 2CV Toyota Supra GR Toyota Supra GR TR Speed 12 Turbo TR Speed 12 Turbo  Pagani Zonda Barchetta Pagani Zonda Barchetta Pagani Zonda 760RS Pagani Zonda 760RS Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Ford GT Ford GT Ferrari 488 Pista Ferrari 488 Pista Dallara Stradale Dallara Stradale Ferrari Monza SP2 Ferrari Monza SP2 Brabham BT62 Brabham BT62 Honda NSX Honda NSX McLaren P15 Senna Prototype McLaren P15 Senna Prototype Aston Martin Vulcan AMR Pro Aston Martin Vulcan AMR Pro Devbot 2.0 Devbot 2.0 McLaren GT McLaren GT Fiat S76 Fiat S76 Audi R8 LMS GT2 Audi R8 LMS GT2 Yeni Land Rover Defender Yeni Land Rover Defender Prato Orage Prato Orage Lexus LC convertible Lexus LC convertible Morgan Plus Six Morgan Plus Six Honda e Honda e McLaren M8D Can-Am McLaren M8D Can-Am Fenyr SuperSport Fenyr SuperSport Fenyr SuperSport Fenyr SuperSport Odyssey 21 Odyssey 21 Odyssey 21 Odyssey 21 Porsche 911 RSR GTE Porsche 911 RSR GTE Porsche 911 RSR GTE Porsche 911 RSR GTE Foto Galeri | 51 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.