Gövde sağlamlığında son noktaya erişen elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet pazarına çok iddialı bir model daha geliyor. Kellys Theos F ivedisi ile gövde sağlamlığında son noktaya erişiliyor.

Elektrikli bisiklet pazarında zorlu yarışlara / koşullara özel olarak hazırlanmış bir çok sağlam model bulunuyor. Öğreniyorsunuz nitelikli bir hayli bisiklet uçak sınıfı alüminyum kullanılarak, en üst seviye bisikletler ise genellikle karbon fiber kullanılarak üretiliyor. Burada özellikle karbon fiber gövdeler hem sağlam hem de hafif olmasıyla çok hoşlanılıyor. Ancak Slovakya merkezli Kellys işletmesine bu yeterli gelmemiş gibi görünüyor. Zira Belçika merkezli Rein4ced ile ortaklık kuran şirket, karşımıza gerçekten özel Kellys Theos F ivedisi elektrikli bisiklet ile çıkıyor. Bu dağ bisikleti formundaki seride üç değişik model yer alıyor ve her üç model de “Feather” ismi verilen ve “termoplastik hibrit çelik-karbon kompozit” olarak geçen bir ana gövde üzerine kuruluyor. Bu “oyunu değiştirecek” ve “devrimsel” olarak nitelendirilen yeni nesil kompozit materyal, aktarıldığı kadarıyla öteki karbon gövdeleri sağlamlık mevzusunda ikiye katlıyor. Evet bu gövdenin standart bir karbon fiber gövdeden iki kat daha güçlü / sağlam olduğu, darbelere iki kat dayanıklı olduğu ve buna rağmen karbon gövde hafifliğinde olduğu aktarılıyor. Bu da elbette mucizevi hoş görünüyor.

Elektrikli bisiklet dünyası mucizevi bir süratte ilerliyor

Bu ilerlemenin son noktalarından Kellys Theos F, aktarıldığı kadarıyla Shimano imzalı bir elektrik motoruna ve çıkarılabilir 720W batarya kutusuna konut sahipliği yapıyor. Henüz çok yüksek olacağı sarih olan maliyeti ve satış tarihi net olarak açıklanmayan elektrikli dağ bisikletinin, yukarıyadaki tanıtım videosunun izlemenizi öneri ediyoruz.

Güncelleme: Maliyetlerin bütün 5 bin euro seviyesinden başladığı açıklandı.