Harley Davidson nihayet ilk elektrikli motosikletini onayladı

Harley Davidson nihayet ilk elektrikli motosikletini onayladı

 

 
Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olan Harley Davidson’ın dört sene evvel LimeWire Project ismindeki elektrikli motosikleti nihayet asıl oluyor. İşletme, ilk elektrikli motosikletinin yapıma geçeceğini sonunda doğruladı.

Bugün dördüncü çeyrek neticelerini söyleyen Harley Davidson, sürpriz bir şekilde elektrikli motosiklet teknolojisi için asabi bir yatırım yapacaklarını duyurdu. İşletmenin belirttiğine göre bu yatırımın ilk mahsulü 18 ay içinde satışa sunulacak.

 
Ayrıca Bkz.Tesla Model X ve Model S’e bir özellik daha ilave ediliyor 
 
 

Elektrikli motosiklet pazarı emekleme yarıyılında

 

Söylemede bulunan Harley Davidson Başkanı Matt Levatich, elektrikli motosiklet pazarının şuanda emekleme evresinde olduğunu, ancak nitelikli Harley Davidson elektrikli motosikletlerin pazarın evrensel çapta gelişmesine takviyeci olacağına inandıklarını belirtti. Ayrıca, zaman geçtikçe elektrikli motosikletlerin işlerinin gelişmesinde oynayacağı rol mevzusunda coşkularının çoğaldığını da sözlerine ilave etti.

Levatich, ilk elektrikli motosikletin LimeWire project’e mi yoksa tamamen yeni bir motosiklete mi sabredeceği mevzusunda rastgele bir söylemede bulunmadı.

 
 
 
 
 
 

Yenilmezler serisinde kullanıldı

 

LimeWire Project 2014 senesinde ortaya çıktığı zaman büyük eko uyandırmıştı. Harley düzinelerce prototip geliştirdi ve bu prototipleri kullanan bireylerin geri bildirimlerini topladı. Hatta işletmenin bu motosikleti Yenilmezler serisinde dahi kullanıldı. Bundan sonraki adım motosikletin imal bandındaki yerini almasıydı. Ancak bu şimdiye kadar asıllaşamadı.

Harley Davidson’ın elektrikli prototipi tek şarj ile 85km erime sahipti ve 220 voltluk prize takıldığında 3.5 saatte şarj olabiliyordu.