Honda yanılgılı hava yastıklarını değiştirmek için Facebook’tan yararlanacak

 

 
Japon araba donanımları üreticisi Takata, ürettiği hava yastıkları ile Amerika Birleşik Devletlerindeki bugüne kadar en büyük geri çağırma hareketine neden olmuş ve Takata tarafından üretilen hava yastıklarının bulunduğu on milyonlarca araba geri çağrılmıştı. Takata’ya ait hava yastıklarını kullanan araba üreticilerinden biri de Honda. Yanılgılı hava yastıklarının neden olduğu dünya genelinde yaşanan ve vefatla sonuçlanan 18 kazanın, 17’si Honda’ya ait arabalarda asıllaştığı için işletme geri çağırma ve hava yastığı değiştirme işlemlerine itinayla yanaşıyor. Bununla beraber hali hazırda hava yastıklarını değiştirmek için arzda bulunmayan sürücüler mevcut.

 

Alıcılara Facebook ile Erişecek 

Honda’nın Amerika Birleşik Devletlerindeki yanılgılı hava yastıklarının yüzde 71’ini değiştirdiği tahmin ediliyor ancak vasıtalarındaki yanılgılı hava yastığı değiştirilmeyen 5 milyona yakın Honda alıcısı var. İşte bu büyük kitleye bir an evvel erişmek ve hava yastıklarını değiştirmek isteyen işletme yeni bir usul sınayacak: Taşıt sahiplerini Facebook üzerinden bulmak. Facebook’ta vasıtaların hava yastıklarının değiştirilmesini mevzu alan bir reklam yayınlayacak olan işletme, Facebook’un reklamverenlere muhakkak alt grupları kastetmesine izin vermeleri için sunduğu vasıtayı kullanacak. İşletme henüz arabalarını kendisine getirmeyen alıcıların mail adreslerini Facebook kullanıcılarıyla eşleştirecek ve yalnızca bu kullanıcıların reklamı görmesini sağlayacak. Başka Bir Deyişle reklam hakikatinde muhakkak şahıslara iletilen özel bir anımsatma iletiyi olacak.

 
 
Honda’nın alıcıları, hava yastıklarını fiyatsız olarak değiştirmeye davet ettiği videolarda yer alan bireyler ise doğrudan Takata’nın hava yastıkları sebebiyle yaralanan bireyler olacak. İşletme böylece insanları, açılırken şarapnel parçaları fırlatan ve sürücü koltuğundaki şahsı yaralayabilen hava yastıklarının son derece riskli olduğu mevzusunda ikna etmeye çalışacak

 
Ayrıca Bkz.2018 Mercedes-Benz CLS’nin teaser görüntüleri gelmeye devam ediyor 

Honda bu atağıyla ne kadar bireye erişir henüz kestirmek güç ancak Amerika Birleşik Devletlerinde toplam 18.5 milyon adet bugüne kadar değiştirilmemiş yanılgılı hava yastığı mevcut. Takata’nın yanılgılı hava yastıkları sebebiyle dünya genelinde 18 vefat ve 200 etrafında yaralanma olayı yaşandı. Bu acı tabloyu da göz önünde bulundurursak firmaların, henüz kendilerine arzda bulunmayan alıcılara bir biçimde erişip vasıtalarındaki hava yastıklarını değiştirmelerinin son derece ehemmiyetli olduğunu söyleyebiliriz.