Huawei ilk arabasını Shanghai Auto Show’da sergileyecek

Huawei ilk arabasını Shanghai Auto Show’da sergileyecek
Huawei ilk otomobilini Shanghai Auto Show’da sergileyecek Bütün Ebatta Gör
Amerika Birleşik Devletleri içerisine girmesi hükümet tarafından değişik yollarla menedilen Huawei, geçen sene yaşadığı dev sihrime ile Çin’de lider konumunda. Bundan yardımını alan işletme, otomotiv pazarına da giriş yapmaya karar verdi. Çinli devler bu gizemeler teknolojinin dahil olduğu her alana girmek için yarışıyor. Geçtiğimiz hafta çıkan haberden de öğreneceğiniz üzere Xiaomi de araba işine girme kararı almıştı.
Ayrıca Bkz. “Xiaomi şimdi de araba pazarına giriyor”
Yeni gelen rapora göre Huawei, ilk arabasını Shanghai Auto Show sırasında tanıtacak. Devlet tarafından hakimiyet edilen araba üreticisi Dongfeng Motor ile yapılan uyuşma neticeyi ortaya çıkacak taşıt oldukça garip özelliklerle gelecek.
Toplam 446 milyon dolar yatırılan proje, 5G teknolojisinin özerk sürüşteki yerini gövdeselleştirmeyi amaçlıyor. Vasıtalarda makine içi irtibat, beşinci jenerasyon kablosuz ağ ve bulut işlevleri gibi özelliklerin yanında uzaktan yönetimi basitleştirici sistemler de bulunacak.
Dongfeng Motor ve Huawei arasında yapılan bu uyuşmanın seremonisinde etrafta bulunan minibüs, vasıtalar hakkında küçük bir fikir vermenin ötesine geçmedi. Fütüristik görünümlü taşıt hakkında rastgele bir bilgi yok.
Shanghai Auto Show önümüzdeki hafta başladığında mevzu hakkında daha ayrıntılı bilgilerin sahibi olacağız.
https://yicaiglobal.com/news/huawei-to-unveil-first-smart-cars-at-shanghai-auto-show- Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.