Hyundai, Los Angeles’ta yeni hibrit SUV konseptini tanıtacak

Hyundai, Los Angeles'ta yeni hibrit SUV konseptini tanıtacak

Hyundai, Los Angeles'ta yeni hibrit SUV konseptini tanıtacak Bütün Ebatta Gör

2019 Los Angeles Araba Fuarı’na rakamlı günler kaldı. Birbirinden yeni model ve konsept çalışmalarının sahneye çıkacağı fuarda Hyundai’nin yeni SUV konseptini de göreceğiz. Fakat bunun evvelinde markanın paylaştığı kısa teaser videosuna bir göz atalım.

Hyundai’nin “çığır açan” ifadesiyle belirlediği konsept, markanın Sensuous Sportiness adlı küresel tasarım dili baz alınarak Hyundai Design Center tarafından planlanan yedinci gösteri taşıtı olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ön suratında makyajlı Grandeur ve Le Fil Rouge’den izler taşıyan konsept, yeni jenerasyon Tucson’un habercisi olabilir.

Ayrıca Bkz. “McLaren, ön sırçanın opsiyon olduğu yeni süper arabasını tanıttı: Elva”

PHEV başka bir deyişle şarj edilebilir hibrit motorlu olacağı söylenen yeni Hyundai SUV konseptinin önünde Parametric Air Shutter ismi verilen ızgara tasarımı dikkat sürüklüyor. İlk bakışta bir oturumla kapatılmış gibi görünen bu alandaki tüm hücreler reelinde hareketli. Taşıt değişmezken kapalı halde duran bu kapaklar hareket edildiğinde açılıyor. Ayrıca, beş ayrı kısımdan oluşan aydınlatmalar da kapalı olduğunda ızgaraya dahilmiş gibi görünüyor.

Hyundai, Los Angeles'ta yeni hibrit SUV konseptini tanıtacak Bütün Ebatta Gör

Şimdilik kısa bir teaser videosundan izlemekle kanaat ettiğimiz Hyundai SUV konseptinin dikkat sürükleyen öteki tasarım unsurları arasında geniş balçıklıklar, sert çizgiler, yan aynalar yerine kullanılan kameralar, saklı kapı kolları, devasa jantlar ve yeni jenerasyon modellerin olmazsa olmaz özelliği haline gelen, bir LED şeritle birbirine bağlanan stop lambaları bulunuyor.

Henüz adı belirli olmayan Hyundai SUV konseptini 22 Kasım’da başlayacak 2019 Los Angeles Araba Fuarı’nda öteki tüm ayrıntılarıyla beraber görme kaderi elde edeceğiz. Özellikle ön tasarımı göz önüne aldığımızda, yeni Hyundai Tucson’un bu konseptten izler taşımasını bekleyebiliriz. Yeni Tucson’un 2020 senenin sonunda tanıtılıp, 2021 senesinin ilk aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.