Hyundai ve Rimac, beraber spor araba geliştirecek

Hyundai ve Rimac, beraber spor araba geliştirecek

Hyundai ve Rimac, birlikte spor otomobil geliştirecek Bütün Ebatta Gör

Dünyaca namlı fuarlarda görücüye çıkardığı elektrikli süper arabalarıyla dikkatleri üzerine sürüklemeyi muvaffak olan Rimac, otomotiv sektörünün köklü üreticilerinden yatırım almaya devam ediyor. İş birliği için Hırvat markanın kapısını çalanlar bu defa Hyundai ve Kia oldu.

Koreli üretici, Rimac’a 80 milyon euro yatırım yaptı 

Güney Koreli Hyundai Motor Group, mevzubahisi iş birliğini sağlamak için Rimac’a toplamda 80 milyon euro yatırımda bulundu. Bu yatırımda Hyundai’nin hisseyi 64 milyon, Kia’nın hisseyi ise 16 milyon euro olarak söylendi. Bu yatırım karşılığında Rimac, Koreli üreticilerin spor araba geliştirmesine destek edecek.

Hyundai ve Rimac, birlikte spor otomobil geliştirecek Bütün Ebatta Gör  

Üç işletmenin efor birliği kapsamında geliştirilecek vasıtalardan biri, Hyundai N ünitesine ait ortadan motorlu bir spor araba olacak. Bu taşıtın ön gösterimi ilk olarak Veloster RM konseptiyle yapılmış, ardından birer sene arayla RM14 ve RM15 tanıtılmıştı. Son olarak 2016 senesinde 300 at efor sunan RM16 N duyurulmuştu. Bu taşıtın elektrikli versiyonu şimdi Rimac ortaklığında yaşam bulacak.

Ayrıca Bkz. “2019 Skoda Superb, LED Matrix farlara sahip ilk Skoda modeli olacak”

Hyundai, Kia ve Rimac iş birliği ile geliştirilecek vasıtalardan biri de FCEV, başka bir deyişle yakıt hücreli elektrikli vasıta olacak. Hyundai’nin söylemesine göre, bu iki taşıtın prototipleri ileri bir tarihte görücüye çıkarılacak. Elektrikli vasıta pazarında laf sahibi olmak isteyen Koreli üretici, Rimac ile yapılan uyuşmanın bu alanda kendilerine büyük fayda sağlayacağını ifade ediyor.

https://www.hyundai.news/eu/brand/hyundai-motor-group-with-rimac-to-accelerate-development-of-high-performance-evs/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.