İki bireyin kullanabildiği, yük taşınabilen elektrikli bisiklet [Video]

Zaman zaman karşımıza çıkan en tuhaf elektrikli bisiklet modellerinden birisi de Almanya merkezli Hase Bikes‘tan gelen gelen Pino 2021 oldu.

Elektrikli bisiklet modellerinin rakamı gün geçtikçe çoğalıyor. İşte bu pazarın en yenisi Hase Bikes imzalı Pino 2021, oldukça modüler yapıda ve daha evvel gördüklerimize çok da benzemiyor. Bu modelin ilk olarak elektrik altyapısını aradan çıkaralım. Model 250W eforunda Shimano Steps E6100 elektrik motoru üzerine kuruluyor ve orta kısmında 504 Wh batarya koliyi taşıyor. Henüz ayrıntılı sürat ve erim bedelleri verilmeyen bisiklet, genel olarak çok uzun mesafelere odaklanmıyor ve daha çok şehir için kullanımı için uygun görünüyor. Ancak bu araziye çıkılamayacağı anlamına gelmiyor. Bu bisikletin en değişik yanı ise netlikle gövdesi oluyor. İlk olarak model çift pedal sistemi sayesinde aynı anda iki şahıs tarafından kullanılabiliyor. Ön kısmı modüler ve hareketli planlanan elektrikli bisiklet Pino 2021, çocuklar ya da erişkinlerin öne oturarak ikinci pedal sistemini çevirmesine olanak tanıyor. Bu sayede elektriğe lüzum dinlemeden yol almayı basitleştiren bisikletin, bu ön kısmı aynı zamanda yük taşımak için de etkin olarak kullanılabiliyor. Başka Bir Deyişle bu model aynı zamanda bir kargo bisikleti konumunda da yer alıyor.

Elektrikli bisiklet Pino 2021 fark yaratmayı biliyor

Ön kısmında yapısı gereği arkaya oranla daha minik lastiğin seçim edildiği bisiklet Pino 2021, disk frenlere sahip ve ana sürücü için alışılmışın dışında bir gidon yapısı özümsüyor. Tüm bu anlattıklarımızı yukarıyada izleyebileceğiniz resmi tanıtım videosundan daha iyi görebileceğiniz bisiklet, açıklandığı kadarıyla hiç ama hiç ucuz değil. Modelin Avrupa’da bütün 8.561 euro gibi mucizevi bir maliyeti bulunuyor sınıyor. Amerika Birleşik Devletleri maliyeti ise 10 bin doları geçiyor. Bu maliyetler yurt dışında neredeyse araba seviyesine yanaşıyor.