“İki teker üzerinde dünya rekoru” Range Rover Sport SVR ile kırıldı

 

Bu yıl pek çok açıdan ilklere sahne olan Goodwood Hız Festivali’nde bir başka rekor da iki tekerlek üzerinde geldi. Usta sürücü Terry Grant, Range Rover Sport SVR’ın sürücü koltuğuna geçerek Goodwood turunu iki tekerlek üzerinde ve rekor sürede tamamlamayı başardı.
 

İki tekerlek üzerinde sürdüğü araçlarla daha önce de rekorlara imza atan Terry Grant, yarım asırlık geçmişe sahip Goodwood Hız Festivali’ni yine boş geçmedi. Festival alanındaki 1,5 kilometrelik yarış parkurunu iki teker üzerinde hızla kat eden Grant, daha önceki en iyi süresini 30 saniye kısaltarak 2 dakika 24.5 saniyede bitiş çizgisine ulaşmayı başardı.

 
Ayrıca Bkz.Porsche’nin en çok satan modeli yenilenmeye hazırlanıyor; işte 2019 Porsche Macan
 

Katedilen mesafenin virajlı olması ve yer yer dar alanlardan oluşması Grant’ın işini biraz zorlaştırsa da, yeni bir rekora imza atmasına engel olamadı. Verdiği ani tepkilerle 2 tonluk Range Rover Sport SVR’ı dengede tutmayı başaran usta sürücü, ilerleyen yıllarda derecesini daha geliştirmeyi hedefliyor. İşte Terry Grant’ın Range Rover Sport SVR ile elde ettiği rekorun görüntüleri: