İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley Motors, 2030 itibariyle karbon nötr olacak

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley Motors, 2030 itibariyle karbon nötr olacak Tam Boyutta Gör

1998 yılından itibaren Volkswagen Group çatışı altında faaliyetlerine devam eden İngiliz Bentley Motors, lüks otomobil pazarında sürdürülebilirliği ön planda tutacağı Beyond100 adını verdiği projeyi duyurdu. Şirket, iş modelini tamamen değiştireceğini belirttiği projede 2030 yılı itibariyle karbon nötr olmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir Avatar Bentley’in geleceğini gösteren elektrikli ve otonom konsept: EXP 100 GT

Bentley, 2023 yılı itibariyle satışta olan tüm araçların ilk etapta plug-in hybrid modellerinin de müşterilerin beğenisine sunulacağını ve 2025 yılında ise ilk tam elektrikli otomobil modelini piyasaya süreceğini belirtiyor. Şirket, 2026 yılı itibariyle plug-in hybrid ve tam elektrikli araçlara odaklanırken takvimler 2030 yılı gösterdiğinde içten yanmalı motor teknolojisi terkedilerek sadece elektrikli otomobil üretimine odaklanılacak.

Ayrıca Bkz. “Çinli Kandi K27, 8 bin dolarlık fiyatıyla Kaliforniya’daki en ucuz elektrikli araç olacak”

Ortaya konan vaatler, Bentley’nin karbon nötr olmak için attığı adımların ilki değil Geçtiğimiz yıl şirketin İngiltere’deki üretim tesisi, ülkedeki ilk karbon nötr lüks otomobil fabrikası olarak tescillenmişti. Bentley, bu konudaki kararlılığını perçinlemek adına bundan sonra üreteceği araçlarda tamamen sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen parçalar kullanacağını da duyurdu.  

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley Motors, 2030 itibariyle karbon nötr olacak Tam Boyutta Gör

Şirketin aldığı kararla ilgili açıklama yapan Bentley Motors CEO’su Adrian Hallmark, önümüzdeki 10 yıl içinde 100 yıllık lüks otomobil şirketinin yeni, sürdürülebilir ve lüks için tamamıyla etik bir role bürüneceğini ifade etti.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir