İsveç, elektrikli otobüs ve kamyonları şarj eden yol inşa edecek

İsveç, elektrikli otobüs ve kamyonları şarj eden yol inşa edecek
İsveç, elektrikli otobüs ve kamyonları şarj eden yol inşa edecek Bütün Ebatta Gör
Elektrikli araba arabaların en büyük dezavantajlarından biri, şarj ederken tüketilen zaman olarak gösterilse de, günümüzde şarj istasyonu lüzumu problemi de en az bu vaziyet kadar can sıkıcı diyebiliriz. Ancak İsveç hükümeti, bu mevzuyla alakalı bir çalışma başlatarak, elektrikli otobüs ve kamyonları şarj eden bir yol inşa edeceğine söyledi.
Ayrıca Bkz. “MacOS 10.15 aktüellemesi, iPad’i harici ekran olarak kullanmaya izin verebilir”

Emisyon meselesini de çözecek

Visby kenti ile İsveç’teki Gotland Adası‘ndaki havaalanı arasında inşa edilecek bu 1.6 kilometre uzunluğundaki yol, Electreon şirketi tarafından geliştirilen teknolojiler kullanılarak inşa edilecek. Takribî olarak 12.5 milyon dolara mülk olacak bu projenin değeri ise İsveç hükümeti tarafından finanse edilecek.
İsveç, elektrikli otobüs ve kamyonları şarj eden yol inşa edecek Bütün Ebatta Gör

Electreon’un iş geliştirme başkan yardımcısı Noam Ilan mevzuyla alakalı olarak yaptığı söylemede, bu yolun havaalanına seyahat eden yolcular için kullanılacağını belirterek: “Ağır bir kamyonun veya otobüsün ilk defa, yoldan kablosuz olarak şarj olabilmesi coşku verici. Bu çalışmaları ispatladığımızda, uzun mesafeli kamyon taşımacılığından kaynaklanan büyük emisyon meselesine en harikulade ve uygun maliyetli çözümü getirebileceğiz.” ifadelerini kullandı. Herşeyin tasarılara uygun olarak asıllaşması vaziyetinde ise İsveç’te 2 bin kilometre uzunluğunda, elektrikli şarjı destekleyen yeni bir yolun inşasına da başlanacağı belirtildi.

http://www.globalconstructionreview.com/news/israeli-firm-create-electric-charging-road-sweden/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.