İtalya’da sahneye çıktı: İşte 620 atlık yeni Ferrari Roma

İtalya'da sahneye çıktı: İşte 620 atlık yeni Ferrari Roma

İtalya'da sahneye çıktı: İşte 620 beygirlik yeni Ferrari Roma Bütün Ebatta Gör

McLaren’ın tavanı ve sırçaları bulunmayan yeni Elva üzerindeki örtüyü kaldırmasının ardından bir tanıtım da Ferrari’den geldi. İtalyan marka, retro görünümün çağdaş çizgilerle harmanlandığı yeni Ferrari Roma modelini görücüye çıkardı.

Yeni mahsulünü özel bir aktiflikte sahneye çıkaran İtalyan marka, Ferrari Roma’nın 1950’li ve 60’lı senelerdeki ikonik İtalyan tasarımını simgelediğini belirtti. Ferrari Roma, 612 Scaglietti’nin daha çağdaş bir versiyonu gibi görünüyor. Bütün ortasında güzel bir çıkıntıya sahip uzun bir kaput, gövdeyle aynı rengi taşıyan retro ızgara, entegre LED gündüz farlarına sahip ince aydınlatmalar ve aerodinamiğe katkıda bulunan ön lip, Ferrari Roma’nın ön suratındaki ayrıntılar arasında.

Ferrari Roma’nın akıcı tasarımına yan profilden baktığımızda yıldız biçimindeki jantlar dikkatimize sürüklüyor. Balçıklıkların oldukça adaleli bir görünüm kazandırdığı arabanın yatık ön sırçayı ve kapı içine saklanmış kapı kolları da göze çarpan ayrıntılar arasında. Değişik kısımlara kıyasla daha asabi görünen arka kısımda ise iki parçadan oluşan ince stoplar, onların arasında uzanan ufak bir spoyler, dört büyük egzoz çıkışı ve onlara konut sahipliği yapan büyük bir difüzör mevcut.

Ayrıca Bkz. “McLaren, ön sırçanın opsiyon olduğu yeni süper arabasını tanıttı: Elva”

Ferrari Roma’nın kabini oldukça çağdaş ayrıntılara sahip. Üzeri multimedya tuşlarıyla bezeli spor direksiyon ve vites kulakçıklarının hemen artta büyük bir dijital gösterge ekranı bulunuyor. Konsolun merkezine dikey olarak yerleştirilmiş ekranın yanı gizeme yolcu koltuğunun önünde de ufak bir multimedya ekranı mevcut. Söz mevzusu alanın her yerinde ten ve Alcantara gibi üst seviye malzemelerin kullanılmış olması da dikkat sürükleyen ayrıntılardan.

Ferrari Roma’nın kaputu altında 3.9 litre V8 turbo motor bulunuyor. 620 at efor ve 760 Nm tork üreten birim 8 ileri çift anlamalı otomatik şanzımanla kombide edilmiş. Bu sayede 1,472 kilogram’lık coupe’nin 0-100 kilometre/s süratlenmesini 3.4 saniyede bitirmesi sağlanmış. 0-200 kilometre/s süratlenmesini 9.3 saniyede bitirdiği söylenen Ferrari Roma’nın maksimum sürati de 320 kilometre/s.

Foto Galeri | 5 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.