Kia, bu yaz tanıtacağı yeni kompakt SUV’un ilk görüntülerini paylaştı

Kia, bu yaz tanıtacağı yeni kompakt SUV'un ilk görüntülerini paylaştı

Kia, bu yaz tanıtacağı yeni kompakt SUV'un ilk görüntülerini paylaştı Bütün Ebatta Gör

Önümüzdeki aylarda yeni bir kompakt SUV tanıtmaya hazırlanan Kia, mevzubahisi taşıtın kroki görüntülerini paylaşarak ön ve arka tasarımı hakkında ipuçları verdi. Koreli üretici, Y kuşağını 1980-99 arası doğanlar gaye alan yeni kompakt SUV modelini evvel Kore’de, ardından tüm dünyada satışa sunacağına söyledi.

Kroki görüntülerine bakıldığında asabi çizgilere sahip olacağı görülen vasıta, tasarımını 2019 Kia SP Signature konseptinden alıyor. Ön suratında geniş bir ızgaraya yer verilen Kia kompakt SUV’un ince LED farları bu alanda hoş bir tamlık sağlıyor.

Kia, bu yaz tanıtacağı yeni kompakt SUV'un ilk görüntülerini paylaştı Bütün Ebatta Gör

Taşıtın devingen görüntüsünü destekleyen tamponun alt kısmında da dikey konumlandırılmış sis farları bulunuyor. Arka tarafa geçildiğinde ise logonun çevresindeki krom çıtanın LED stopların içine kadar uzandığı görülüyor. Tamponun alt kısmındaki difüzör de arka tarafa atletik bir görünüm katıyor.

Ayrıca Bkz. “Citroen 19_19 konsepti tanıtıldı: 20 dakika şarjla 600 kilometre erim”

Kia, yeni kompakt SUV modeliyle beraber ananesel SUV’ların geniş iç hacim ve hünerlerini ufak bir gövdeye sığdırdıklarını belirtiyor. Markanın ilk evrensel kompakt SUV’u olarak lanse edilen taşıtın teknik ayrıntıları henüz belirli değil. 2019’un ikinci yarısında Kore’de satışa çıkacak vasıta, ardından sırasıyla öteki pazarlarda da satışa sunulacak.

https://www.kianewscenter.com/news/all/kia-reveals-first-image-of-new-small-suv/s/c67a6f25-a1e5-43fa-ba19-19adff20ff2e Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.