Kia’nın yeni kompakt SUV’u tanıtıldı: İşte 2019 Kia Seltos

Kia'nın yeni kompakt SUV'u tanıtıldı: İşte 2019 Kia Seltos

Kia'nın yeni kompakt SUV'u tanıtıldı: İşte 2019 Kia Seltos Bütün Ebatta Gör

Son günlerde teaser görselleriyle sıkça karşımıza çıkan Kia Seltos sonunda fotoğrafı olarak tanıtıldı. Koreli üreticinin evrensel pazardaki yeni kompakt SUV modeli olan Kia Seltos, senenin ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak. İşte Kia Seltos’un özellikleri:

Apaçık hatları ve dinç görüntüsüyle genç alıcıları gözüne kestiren Kia Seltos, ön suratı domine eden ‘tiger nose’ ızgarası, ince LED farları, üç parçadan oluşan LED sis farları ve 3D çok tabakalı sinyal lambalarıyla dikkat sürüklüyor. Arka kısımda değişik grafiklere sahip LED stoplar, onları birleştiren krom çıta ve çift egzoz görünümlü difüzör bulunuyor. 16, 17 ve 18 inçlik alaşım jantlar da Kia Seltos’un tasarım unsurları arasında.

Ayrıca Bkz. “Volvo, özerk kamyonlarında NVIDIA’nın DRIVE platformunu kullanacak”

Kia Seltos’un kabini ve motor alternatifleri

Kia Seltos’un kabin görüntüleri henüz paylaşılmadı. Fakat daha evvel paylaşılan teaser görsellerinden bildiğimiz kadarıyla kompakt SUV’da 10.25 inç dokunmatik bilgi-cümbüş ekranı bulunacak. Sürücünün önünde ise ananesel göstergeler ve dijital ekrandan oluşan bir oturuma yer verilecek. Kablosuz şarj ufalaması, ısıtma ve havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, 8 inç baş üstü göstergesi, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi ve çalan müziğe göre ambiyans aydınlatmasını değiştiren Sound Mood Lighting teknolojisi de kabindeki özelliklerden.

Kia'nın yeni kompakt SUV'u tanıtıldı: İşte 2019 Kia Seltos Bütün Ebatta Gör

Kia Seltos’un kaputu altında yeni geliştirilen üçüncü jenerasyon motorlara yer veriliyor. Bunlardan bir tanesi 177 at efor üreten 1.6 litre T-GDI turbo benzinli birim. Ayrıca 149 atlık 2.0 litre atmosferik benzinli ve 136 atlık 1.6 litre dizel birimler de mevcut. Kia Seltos’ta pazara bağlı olarak üç değişik otomatik şanzıman alternatifi mevcut. Bunlar 7 ileri çift anlamalı 7DCT, 6 ileri otomatik 6AT ve CVT. Bunun yanı gizeme sürüş tecrübesini çoğaldırmak için Basmakalıp, Eco ve Sport ismi verilen sürüş modları da mevcut.

İşletmenin Hindistan ve Kore’deki fabrikalarında üretilecek Kia Seltos’un 2019’un ikinci yarısında evrensel pazarda satışa sunulması amaçlanıyor. Taşıtın maliyeti ise henüz muhakkak değil.

Foto Galeri | 10 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.