Lexus’tan Ay yüzeyi için taşıt tasarımları geldi

Lexus’tan Ay yüzeyi için taşıt tasarımları geldi

Lexus’tan Ay yüzeyi için araç tasarımları geldi Bütün Ebatta Gör

İnsanoğlu bir gün Ay yüzeyinde de yaşamaya karar verirse vasıtaların nasıl olacağını hiç düşündünüz mü? Bu mevzuda Lexus, tasarımların akıcı, parlak ve bilim kurgudan çıkmış gibi görüneceğini düşünüyor. Buna müteveccih kendi tasarımlarını da paylaşan şirket, üst şirketi Toyota ile beraber yedi değişik ay vasıtayı konsepti hazırladı. Tasarımların hepsinde Lexus LF-30 Elektrik Concept modelinden esinlenildiği kesin. 

Beş değişik tasarımcı tarafından ortaya çıkarılan yedi tasarımdan bir tanesi, Zero Gravity isimli motosiklet eşi vasıtaya ait. Motosiklet gibi sürülmesi tasarlansa da taşıtta rastgele bir tekerlek yer almıyor ve manyetik levitasyon ile hareket edeceği öngörülüyor.

İlginize Sürükleyebilir Avatar 2020 Toyota GR Yaris tanıtıldı: 261 bg efor ve dört tekerlekten çekiş

Lexus’tan Ay yüzeyi için araç tasarımları geldi Bütün Ebatta Gör

Öbür konseptler de en az motosiklet eşi taşıt kadar etkileyici ve bolca sırça kullanıyor. Bu sırça yoğunlukta tasarımın gerçek gayeyi ise söylenene göre hoş manzaranın tadını çıkarabilmek. 

Ayrıca Bkz. “Plextor 3400 MB/s’e erişebilen M.2 sürücülerini duyurdu”

Lexus’un bu taşıtlarının rastgele birinin fiziksel bir objeye dönüşüp dönüşmeyeceği, olursa ne zaman olacağı netlikle öğrenilmiyor. Umarız bu tasarımların yaşama geçmesini Ay kolonisi ile beraber görürüz. Tasarımların hepsini kaynak linkinden araştırabilirsiniz.

Foto Galeri | 13 Görsel Görüntüle

https://pressroom.lexus.com/lexus-creates-moon-mobility-concept-sketch-for-lunar-design-portfolio/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir