Londra’nın tanınmış elektrikli taksilerinin van versiyonu tanıtıldı

Londra'nın tanınmış elektrikli taksilerinin van versiyonu tanıtıldı

Londra'nın meşhur elektrikli taksilerinin van versiyonu tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Londra’nın tanınmış elektrikli taksilerini belki duymuşsunuzdur. London Electric Vehicle Company’nin LEVC ürettiği TX eCity ismindeki taksiler dünyanın en gelişmiş elektrikli taksileri olarak nitelendiriliyor. LEVC bu alandaki galibiyetini şimdi de ticari sınıfa taşımaya hazırlanıyor.

Saf elektrik modunda 130, toplamda 606 kilometre erim 

İngiliz marka, ürettiği elektrikli taksilerin hafif ticari taşıt sınıfına giren van versiyonunu tanıttı. Lütfen Cevap Veriniz ismi verilen taşıt, elektrikli taksilerdeki e-City ismi verilen aktarma uzuvlarının benzerini kullanıyor. Bu sistem, erim çoğaldırıcı olarak kullanılan Volvo kaynaklı 1.5 litre benzinli birim, 31 kWh pil koliyi ve arka eksene konumlandırılmış bir elektrik motorundan alana geliyor. Saf elektrik modunda 130 kilometre erime sahip olan taşıt, erim çoğaldırıcıyla beraber toplamda 606 kilometre yol gidebiliyor.

Londra'nın meşhur elektrikli taksilerinin van versiyonu tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Şimdilerde Geely çatısı altında faaliyet gösteren işletme, yeni Lütfen Cevap Veriniz’yi kent merkezlerinde dağıtım yapan ve günlük vasati 160 kilometre yol kat eden işletmeler için geliştirdiklerini belirtiyor. Lütfen Cevap Veriniz’nin saf elektrik modundayken Londra kent merkezinde uygulanan ULEZ, başka bir deyişle Fazla Düşük Emisyon Bölgesi’ne rahatlıkla girebildiği için işletmelerin işini basitleştirdiği söyleniyor. Çünkü etrafı lekeleyen dizel ve benzinli vasıtaların kent merkezine girmek için 12.50 pound ödemesi gerekiyor.

Ayrıca Bkz. “Bu da Tayland’ın ilk yerli arabayı: Elektrikli Mine SPA1”

800 kilogram yük kapasitesine sahip olan Lütfen Cevap Veriniz’nin 2020 senesinin ikinci yarısında İngiltere’de satışa sunulması tasarlanıyor. Daha sonra da Avrupa ülkelerinde satılmaya başlanacak.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.