Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler Bütün Ebatta Gör  

Nesil değiştiren Amerika Birleşik Devletleri’li Passat’ın geçtiğimiz haftalarda tanıtılmasından sonra gizeme Avrupa pazarındaki modele geldi. Makyajlanan 2020 Volkswagen Passat, Cenevre Araba Fuarı evvelinde fotoğrafı olarak tanıtıldı. Önümüzdeki yaz satışa çıkması beklenen 2020 Volkswagen Passat’ın dış tasarımında büyük bir başkalaşım yok. Fakat teknoloji tarafında ehemmiyetli sayılabilecek aktüellemeler mevcut.

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat’ın yine elden geçirilen tampon ve ızgara dikkat sürüklerken, aydınlatma grubunda IQ.Light ismi verilen LED matrix farlar opsiyonel olarak sunuluyor. Grafikleri elden geçirilen stop lambalarında da standart olarak LED teknolojisine yer verilen vasıtanın arka kısmında geniş Passat yazısı dikkat sürüklüyor. Ebatları 17 ila 19 inç arasında değişen yeni jantlara kavuşan 2020 Volkswagen Passat’ta yeni renk alternatiflerine de yer veriliyor.

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler Bütün Ebatta Gör  

Multimedya sisteminde “Hey Volkswagen” özelliği

Makyajlı Volkswagen Passat’ın kabin tarafında da bazı aktüellemeler mevcut. Yeni bir direksiyona yer verilen hayat alanında trim niteliğinin çoğaldırıldığı söyleniyor. Ayrıca havalandırmaların arasında analog saatin artık kullanılmadığını görüyoruz. 2020 Volkswagen Passat’ın kabinindeki bir öteki başkalaşım 11.7 inçlik dijital gösterge oturumunda. Yine elden geçirilen ekranın grafik performansının yükseltildiği, piksel yoğunluğunun ve parlaklığın iyileştirildiği ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz. “Mazda’dan yeni bir SUV geliyor: İşte teaser görüntüsü”

2020 Volkswagen Passat’ın bilgi-cümbüş sisteminde de üçüncü nesle geçilmiş. MIB3 ismiyle öğrenilen sistemde 6.5, 8.0 ve 9.2 inç ekran alternatifleri bulunuyor. Yenilenen sistemde çevrim içi servisler ve Wi-Fi iletişim noktası özelliği için entegre SIM kart mevcut. Menüleri daha sezgisel çalışan sistemde sesli komut özelliği bulunuyor. Bu özellik, “Hey Volkswagen” komutuyla faal oluyor. Ayrıca iPhone kullanıcıları için kablosuz Apple CarPlay dayanağı sunuluyor.

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler Bütün Ebatta Gör  

Kaputun altında benzinli ve dizel alternatifler mevcut 

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat’ın kaputunun altında dizel ve benzinli alternatifler mevcut. Benzin tarafındaki 1.5 litre TSI birim 148 at efor üretiyor. Bunun yanı gizeme 187 at ve 268 at efor üreten 2.0 litre TSI birimler de mevcut. Dizel seçim edenler için de yeni 2.0 litre TDI Evo ismi verilen 148 atlık birime yer veriliyor. Bu motora 118 atlık 1.6 litre TDI’ın yanı gizeme 187 ve 236 at efor alternatifleri bulunan 2.0 litre TDI birimler eşlik ediyor.

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler Bütün Ebatta Gör  

Hibrit versiyonu da yenilendi 

Gelişmiş hibrit sistemiyle seriye yine dahil edilen Passat GTE versiyonunda 13 kWh lityum iyon pile geçilmiş. Bu da vasıtanın sadece elektrikli modda 55 kilometre erime sahip olmasını sağlamış. Hibrit versiyonda 1.4 litre TSI, bir elektrik motoru ve özel olarak geliştirilen 6 ileri DSG kullanılıyor. Bu sistem toplamda 215 at efor üretiyor.

2020 Volkswagen Passat’ın sürücü asistan sistemleri de aktüellenmiş. Acil gidişat direksiyon asistanı ve sezgisel sürat değişmezleyici bu özellikler arasında. Yeni sürat değişmezleyicinin GPS bilgilerini kullanarak viraj ve kavşaklara yanaşırken otomatik olarak yavaşladığı söyleniyor. Ayrıca kamera dayanağıyla sürat limitlerine idrak ediyor ve süratini ona göre ayarlayabiliyor. Yeni gelen Travel Assist sistemi de seviye 2 özerk sürüşe imkân sağlıyor. Bu sistem sayesinde vasıta 210 kilometre/s sürate kadar kendi kendini sürebiliyor.

Foto Galeri | 65 Görsel Görüntüle