Makyajlı Honda HR-V Türkiye’de: İşte maliyeti ve özellikleri

Makyajlı Honda HR-V Türkiye'de: İşte maliyeti ve özellikleri

Makyajlı Honda HR-V Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Japon araba üreticisinin kompakt SUV sınıfındaki temsilcisi Honda HR-V, makyajlanan haliyle Türkiye’de satışa sunuluyor. 13 Nisan 2019 tarihinden itibaren benzinli otomatik kombinasyonuyla satılacak makyajlı Honda HR-V’nin Türkiye maliyeti 173 bin TL olarak söylendi.

Makyaj harekâtından geçirilen Honda HR-V’de, ızgaranın üzerinde bulunan siyah oturumun tamamı parlak kroma dönüştürülmüş. Görünümüyle coupe-SUV modelleri anımsayan taşıtın ön ve artta tamamen LED aydınlatma grubuna yer verilmiş. 17 inçlik alaşım jantlar ve krom egzoz çıkışının öbür tasarım unsurlarını oluşturduğu makyajlı Honda HR-V, Aero kutuyu, Black Edition kutuyu, Krom kutuyu ve Aydınlatma kolisiyle beraber pek çok şahsileştirme alternatifine sahip. Ayrıca vasıtada 6 değişik renk alternatifi mevcut.

Makyajlı Honda HR-V Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Makyajlı Honda HR-V’nin kabin tarafında da yenilikler mevcut. İç mekanı değme hissi uyandıran yumuşak malzemelerle bezenen taşıtın yeni sürücü ve ön yolcu koltuğu daha fazla bel, baldır ve omuz takviyesine sahip. Baz versiyondaki kumaş döşemenin artık daha nitelikli olduğu söylenirken, üst versiyonlarda ten-kumaş karışımı ve tamamen ten döşemeler sunuluyor. İlk defa 2015 senesinde yeni Honda CR-V’de tanıtılan yeni bilgi ve cümbüş sistemi Honda Connect ile beraber sunulan makyajlı Honda HR-V’de Faal Gürültü Yasaklama özelliğine de ilk defa yer veriliyor. Taşıtın valiz hacminin 470 litre olduğunu da andırdıralım.

Ayrıca Bkz. “Ford, araba hırsızlıklarına karşı yeni anahtarlığını duyurdu”

1.5 litre i-VTEC motor ve CVT otomatik şanzıman 

Makyajlı Honda HR-V’nin kaputunun altında 1.5 litre i-VTEC benzinli motor bulunuyor. 130 at efor ve 155 Nm tork üreten bu motor, CVT otomatik şanzımanla beraber çalışıyor. Bu kombinasyonla beraber 0-100 kilometre/s süratlenmesini 11.4 saniyede bitiren taşıtın maksimum sürati 187 kilometre/s olarak söylendi. Önden sürükleyişli olarak sunulan makyajlı Honda HR-V’nin 5,3 lt/100km vasati yakıt tüketimine ve 122 g/kilometre CO2 salınımına sahip olduğu belirtildi. Honda HR-V’nin start&stop özelliği emisyon bedellerini düşürmeye dayanakçı olurken, ECON modu da yakıt ekonomisine katkı sağlıyor.

Makyajlı Honda HR-V Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Yeni sürüş yardım sistemleriyle daha tehlikesiz 

Gelişmiş sürüş yardım sistemleriyle donatılan makyajlı Honda HR-V’de şerit takip ihtar sistemi, uslu sürat limitleyici, trafik işareti tasvire, yokuş kalkış takviyeyi, faal uzun far hakimiyet sistemi, çarpışma ihtar sistemi ve acil vaziyet fren sistemi gibi pek çok özellik bulunuyor. 5-32 kilometre/s arasında çalışan kent içi faal fren sistemi de muhtemel bir çarpışmayı önlemek için vazife yapıyor.

Foto Galeri | 11 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.