Makyajlı Jeep Renegade Türkiye’de: İşte maliyeti ve özellikleri

Makyajlı Jeep Renegade Türkiye'de: İşte maliyeti ve özellikleri

Makyajlı Jeep Renegade Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

2014 senesinden bu yana yollarda olan Jeep Renegade geçtiğimiz sene makyajlanmıştı. Ufak SUV modeli bugün Türkiye pazarına giriş yaptı. Tasarımındaki küçük aktüellemeler, yeni motorlar ve teknolojilerle Türkiye’ye giriş yapan makyajlı Jeep Renegade maliyeti 149 bin 900 TL’den başlıyor.

Makyajlı Jeep Renegade’in tasarımında yenilenen 7 dağılmalı radyatör ızgarası, yeni tasarımlı far, sis ve stop grubu ilk bakışta dikkat sürüklüyor. LED teknolojisine kavuşan farlar halojene mukayeseyle %50, xenon farlara göre de %20 oranında daha iyi aydınlatma sağlıyor. Makyajlı Jeep Renegade’in Longitude ve Sport versiyonlarında 16 inç, Limited ve Trailhawk versiyonlarında ise 17 inç alaşım jantlar standart. Limited versiyonunda ayrıca 19 inç alaşım jant alternatifi bulunuyor. 4 değişik jant tasarımı ve siyah tavan opsiyonu da makyajlı Jeep Renegade’in şahsileştirme alternatifleri arasında.

Ayrıca Bkz. “Londra’nın tanınmış elektrikli taksilerinin van versiyonu tanıtıldı”

Makyajlı Jeep Renegade’in yenilenen orta konsol yapısındaki değişik eşya gözleri sayesinde 1,2 litre ek gizleme alanı bulunuyor. İç mekanda ayrıca yeni jenerasyon Uconnect 5 inç, 7 inç ya da 8.4 inç NAV dokunmatik bilgi-cümbüş sistemi, daha eforlu bir operasyoncu ve geliştirilmiş tepki kapasitesiyle sunuluyor. Apple Car Play ve Android Auto dayanağına sahip Uconnect 7 inç ve 8.4 inç NAV sistemleri aynı zamanda kullanıcı arayüzü tecrübesini geliştiren çift parmak yakınlaştırma ve “yakala ve çek” gibi özelliklere sahip olmasıyla dikkat sürüklüyor.

Makyajlı Jeep Renegade Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Makyajlı Jeep Renegade’in yeni motor ve teknolojileri

Makyajlı Jeep Renegade’in kaputu altında yeni jenerasyon turbo benzinli motorlar mevcut. 1.0 litre hacimli üç silindirli benzinli motor alternatifi 120 at efor ve 190 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor. 150 at efor ve 270 Nm tork üreten 1.3 litre hacimli dört silindirli motor ise çift anlamalı yarı otomatik şanzımanla çalışıyor. Aynı motorun 180 atlık versiyonu da dört tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Dizel tarafında ise SCR Seçici Katalitik Konvertör sistemiyle donatılan 1.6 litre hacimli Multijet II turbo motor mevcut. 120 at efor üreten motor 6 ileri manuel veya çift anlamalı yarı otomatik şanzımanla seçim edilebiliyor.

Makyajlı Jeep Renegade’in Elektronik Yıkılma Yasaklama ERM, Elektronik Stabilite Hakimiyeti ESC, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti İdrak Etme ve Uslu Sürat Asistanı teknolojileri tüm teçhizat seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Ön ve arka park sensörleri, geri görüş kamerası, Ön Çarpışma İhtarı, Etkin Acil Frenleme, Adaptif Sürat Hakimiyeti, Âmâ Nokta İhtar Sistemi, Arka Çapraz Geçiş İdrak Etme gibi özellikler de Limited versiyonunda bulunan standart özelliklerden.

Foto Galeri | 30 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.