Maliyeti ile dikkat toplayan karbon fiber dayanabilir elektrikli bisiklet

Karbon fiber elektrikli bisiklet modelleri genelde çok yüksek maliyete satılıyor. Şimdi ise bu mevzuda en ucuz seçeneklerden birisi satışa çıkıyor.

Bahsettiğimiz bu elektrikli bisiklet modelinin arkasında Morfuns Bicycle şirketsı yer alıyor. İşletmenin yeni modeli 999 dolarlık maliyetiyle karbon fiber gövdeli elektrikliler arasındaki en ucuz seçeneklerden birisi konumunda yer alıyor. Bütün ortadan dayanabilir yapıda olan ve bu açıdan küçük lastikleri bulunan bisiklet, Éole C ve Éole S olmak üzere iki değişik sürüme sahip. Şahısların Éole S için 1.259 dolar vermesi gerekiyor. Bu modelde daha yüksek teknik ayrıntılar sunuluyor. Burada daha çok dikkat toplayan 999 dolarlık Éole C, 245 Wh batarya kutusuna sahip ve bununla 50 kilometre gibi yeterli bir erim sunuyor. 15,8 kilogram ağırlığı bulunan bisiklet, 250W elektrik motoru ile sürücüsüne sürekli elektrik desteği sunan iki modelde de disk frenler kullanılıyor. Burada Éole S Tektro hidrolik frenler ile bölüyor. Éole C’yi 7 vites ve Éole S’i ise 9 vites ile hazırlayan şirket, Éole S’in gidonunu bile karbon fiberden üretmiş.

Karbon fiber dayanabilir elektrikli bisiklet modelleri dikkat çekti

Dolaysız olarak bir Indiegogo projesinin parçası olan bisiklete dolaysız olarak buradan ulaşabilirsiniz. Modelin tanıtım videosu da sayfanını üstünde yer alıyor. Bisikletler için uluslararası gönderim yapılıyor deniyor.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.