Mazda’dan yeni bir SUV geliyor: İşte teaser görüntüsü

Mazda'dan yeni bir SUV geliyor: İşte teaser görüntüsü

Mazda'dan yeni bir SUV geliyor: İşte teaser görüntüsü Bütün Ebatta Gör  

Mazda, büyük alkış toplayan Kodo tasarım dilini ve yeni jenerasyon Skyactiv mimarisini kullanan yeni bir SUV modeli üreteceğini fotoğrafı olarak onayladı. Mazda CX-3 ve CX-5 modelleri arasında kendine yer bulması beklenen yeni SUV’nin teaser’ını yayınlayan Japon marka, tanıtım için 2019 Cenevre Araba Fuarı’nı işaret etti.

Daha evvel de dedikodulara mevzu olan yeni Mazda SUV’un geçtiğimiz aylarda tanıtılan 2019 Mazda 3’nam tasarımından izler taşıyacağı öğreniliyor. Fakat vasıtanın arkadan silüetini gözler önüne seren teaser’a göre stop lambaları hatchback modelden değişik olacak. Bu da vasıtanın yeni Mazda 3’nam yükseltilmiş bir versiyonundan ziyade kendi çizgisini ortaya koyan bir model olacağını gösteriyor.

Ayrıca Bkz. “Yeni Nissan Juke 2019’un sonunda tanıtılacak”

Yeni Mazda SUV’un ismi CX-4 olabilir

Japon üreticinin yeni SUV modeline hangi adı vereceği henüz öğrenilmiyor. CX-4 adı uygun görünse de Mazda bu adı zati Çin pazarına özel ürettiği bir coupe-SUV modelinde kullanıyor. Fakat aynı adı iki değişik modelde kullanan üreticileri düşününce, bu fikir kulağa çok da anlamsız gelmiyor. Bunun en aktüel misallerinden biri de Skoda. Çekyalı üretici Çin’de sattığı Kamiq modelinin adını Avrupa’da satışa sunacağı yeni bir modele de vereceğine söylemişti.

Mazda'dan yeni bir SUV geliyor: İşte teaser görüntüsü Bütün Ebatta Gör
2019 Mazda 3 hatchback 

Tıpkı 2019 Mazda 3 hatchback gibi yeni SUV modelin de Skyactiv mimarisi üzerine inşa edileceği öğreniliyor. Dolayısıyla SCCI Kıvılcım Hakimiyetli Sıkıştırma Ateşlemesi özelliğine sahip 2.0 litre dört silindirli Skyactiv-X motor bu taşıtta da kullanılacak. Bu benzinli birim, dizel motorlarda kullanılan sıkıştırma ateşlemesini kullanarak dizel motorların yakıt faydalılığı ile benzinli motorların düşük emisyon kıymetlerini bir araya getirmeyi kastediyor.

Yeni Mazda SUV’da ayrıca 1.5 litre ve 2.0 litre SkyActiv-G benzinli motorların da kullanılması mümkün görünüyor. dizel tarafında ise yeniden hatchback modelinde gördüğümüz 1.8 litre SkyActiv-D motorun misyon alması bekleniyor.

Yeni Mazda SUV, Mart ayında kapılarını kalemtıraş olan 2019 Cenevre Araba Fuarı’nda 2019 Mazda 3 ve CX-5’in son versiyonuyla beraber sergilenecek. Tanıtıma günler kala yeni Mazda SUV ile alakalı daha fazla görsel ve bilginin ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Bizi takipte kalın.

Hala incelemediyseniz 2019 Mazda 3’nam resimlerine göz atabilirsiniz:
Foto Galeri | 33 Görsel Görüntüle