Mazda’nın elektrikli arabayı 2020 senesinde gelecek

Mazda'nın elektrikli arabayı 2020 senesinde gelecek
Mazda'nın elektrikli otomobili 2020 yılında gelecek Bütün Ebatta Gör
Otomotiv sektörünün odağı elektrikli arabalara kaymış vaziyette ve hemen hemen tüm dev üreticiler bu alandaki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de Japon devi Mazda. İşletme CEO’sunun yaptığı söylemelere göre Mazda’nın ilk elektrikli arabayı yakın bir tarihte piyasaya çıkacak.
Ayrıca Bkz. “Rusya önde gelen VPN hizmetlerini menetmeye başlıyor”

Toyota ile iş birliği yapıyordu

Mazda şimdiye kadar elektrikli araba teknolojisi mevzusunda sessizliğine gözetiyordu. Ancak işletme CEO’su Akira Marumoto‘nun  Automotive News Europe ile yaptığı bir görüşme, Mazda’nın ilk elektrikli arabasını 2020 senesinde satışa sunacağını ortaya koydu. Bu alanda geri kalmak istemeyen işletme reelinde bir müddettir bu mevzuda çalışmalar yapıyordu.
Mazda'nın elektrikli otomobili 2020 yılında gelecek Bütün Ebatta Gör

Mazda 2017 senesinde Toyota ile bir iş birliğine girerek, elektrikli araba teknolojisig geliştirme mevzusunda adımlar atmıştı. Ancak şimdiki vaziyete bakılırsa, Mazda bu işi tek başına yapmaya karar vermiş görünüyor. Başka Bir Deyişle Mazda, ilk elektrikli arabasını tamamen kendi mimarisini kullanarak inşa edecek. Önümüzdeki aylarda bu elektrikli arabayla alakalı daha fazla ayrıntının paylaşılması bekleniyor.

https://www.autoblog.com/2019/06/09/mazda-rotary-konut-2020-plug-in-hybrid-2022/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.