Mazda’nın yeni SUV modelini neden CX-4 olarak adlandırmadığı belli oldu

Mazda'nın yeni SUV modelini neden CX-4 olarak adlandırmadığı belli oldu
Mazda'nın yeni SUV modelini neden CX-4 olarak adlandırmadığı belli oldu Tam Boyutta Gör
Yeni Mazda CX-30, 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. CX-3 ile en çok satan CX-5 arasındaki boşluğu doldurması için tasarlanan otomobilin neden CX-4 olarak adlandırılmadığı merak ediliyordu. Nihayet bu konuda resmi bir açıklama geldi.

Ayrıca Bkz. “Porsche, Taycan için 20.000’den fazla sipariş aldığını açıkladı”

Car and Driver internet sitesine konuşan bir şirket yetkilisi, Japon markanın hali hazırda Çin’de CX-4 adlı bir araç sattığını belirtti. Yani otomobil devi farklı pazarlarda bile olsa aynı isimde iki farklı araç pazarlamanın neden olabileceği karışıklığın önüne geçmek istemiş.
Mazda'nın yeni SUV modelini neden CX-4 olarak adlandırmadığı belli oldu Tam Boyutta Gör

CX-30 ismini takip eden modeller gelebilir

Bununla birlikte bir başka Mazda sözcüsü Motor1.com’a yaptığı açıklamada markanın gelecekteki crossover/SUV araçlarının CX-30 ile başlayan bu yeni isimlendirme politikasını devam ettirebileceğini ima etti.
Mazda’nın önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği CX modellerinde nasıl bir isimlendirmeye gideceğini ancak bekleyip görmemiz gerekecek.

https://www.caranddriver.com/news/amp26708009/2020-mazda-cx-30-name/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.