Mercedes-Benz Türk StartUP 2019’un kazananları emin oldu

Mercedes-Benz Türk StartUP 2019'un kazananları emin oldu

Mercedes-Benz Türk StartUP 2019'un kazananları belli oldu Bütün Ebatta Gör

Mercedes-Benz Türk’şöhret yeni jenerasyon teşebbüsçüleri desteklemek emeliyle başlattığı ve bu sene üçüncüsünü tertip ettiği StartUP müsabakasının kazananları emin oldu. ‘Bayanların kuvvetlenmesine yardım’ ve ‘sürdürülebilirlik’ mevzularını merkez alan müsabakada bu senenin büyük mükâfatları Ankara, İzmir ve Yalova’dan katılan startup’ların oldu.

Mercedes-Benz Türk StartUP müsabakasına bu sene Türkiye’nin 43 şehrinden 600’ü aşkın teşebbüsçü müracaat etti. 3 evrede süren üzüntüye sürecinin ardından ilk 10’a giren startup’lara “StartUP Boost” ismi verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati armağan edildi. İlk 10 içinden Teknoloji, Sosyal Fayda ve Jüri Özel Mükâfatü kategorilerinde büyük mükâfata hak kazanan ilk 3 startup’a ise 50’şer bin TL para mükâfatı verildi.

Ayrıca Bkz. “Yurt dışından siparişlere birey başı limit geldi!”

Mercedes-Benz Türk StartUP müsabakasında Sosyal Fayda Mükâfatü’nün kazananı KompoRize startup’ının kurucusu Mustafa Kuyumcu oldu. Etrafçı projesiyle öne çıkan teşebbüsçü, senede 60 bin ton olmak üzere sarihe çıkan ve banalde yakılarak etrafa hasar veren çay liflerini plastik sektörünün gereksinim dinlediği düşük maliyetli ve tabiat arkadaşı çiğ maddeler haline getirmek üzere çalışıyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP 2019'un kazananları belli oldu Bütün Ebatta Gör

Teknoloji Mükâfatü’nün kazananı ise Safetech’in kurucusu Fatma Ertürk oldu. Ertürk, kurduğu startup ile elektrik-su ağları, erişim ağları, uslu binalar, bilgi merkezleri gibi kritik altyapı kuruluşlarının uzaktan hakimiyet ve teftişini sağlayan sistemlerini siber hamlelere ve operasyonel tehditlere karşı gözeten bir sistem üretiyor. Aynı zamanda bilişim alanında kazandığı büyük galibiyet ile genç bayanlar için rol model oluşturuyor.

Mercedes-Benz Türk StartUP müsabakasında verilen üç büyük mükâfat arasındaki Jüri Özel Mükâfatü’nün sahibi de otizmli çocuklar için ürettiği teknoloji ile eğitim süreçlerine anne ve babaların denk katılımı teşvik eden Tolkido’nun kurucusu Can Yıldız oldu. Yıldız, Tolkido ile otizmli çocukların dil ve konuşma eğitimlerinde kullanılan görsel eğitim kartlarını, aile ve hoca tarafından şahsileştirilebilir ve seslendirilebilir hale getiren bir eğitim materyali üretiyor.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.