Mercedes-Benz Vision EQS konsepti tanıtıldı: Geleceğin elektrikli lüks sedanı

Makyajlı 2020 Volkswagen Passat Türkiye maliyeti ve özellikleri

Volkswagen'in elektrikli hatchback modeli ID.3 resmi olarak tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Alman üretici Volkswagen’in yenilenme sürecinin en ehemmiyetli parçalarından biri olan elektrikli Volkswagen ID.3 nihayet fotoğrafı olarak tanıtıldı. Volkswagen ID.3, markanın elektrikli taşıtlar için hazırladığı Millî Eğitim Bakanlığı platformu üzerine yükselen ilk model olma özelliğine sahip.

Alman üreticinin elektrikli vasıta pazarındaki en büyük kozu olan Volkswagen ID.3’te üç değişik pil alternatifi sunuluyor. Baz kolideki 45 kWh’lık pil 330 kilometre’ye kadar erim sağlarken, 58 kWh’lık orta seviye versiyonda bu kıymet 420 kilometre’ye yükseliyor. Volkswagen ID.3’nam en tepesindeki 77 kWh’lık versiyon ise tek şarjla 550 kilometre’ye kadar sürüş erimi sunuyor.

Volkswagen ID.3’nam baz versiyondaki eforu, arka dingil üzerine konumlandırılmış 147 atlık elektrik motorundan geliyor. Öbür iki pil alternatifi seçim edildiğinde ise motorun eforu 201 ata çıkıyor. Tork ise 310 Nm bedelinde statik kalıyor. Piyasadaki içten yanmalı motorlu kardeşi Golf’nam ebatlarında olan ID.3, dingil mesafesinde ise ondan 145 mm daha cömert davranıyor. 2,765 mm dingil mesafesine sahip olan elektrikli hatchback’in valiz kapasitesi de 380 litre.

Ayrıca Bkz. “2020 Audi RS7 Sportback 600 atlık motoruyla tanıtıldı”

Uzun dingil mesafesi sayesinde kompakt sınıfın en geniş iç hacimli modellerinden biri olan ID.3’nam kokpit kısmı oldukça sade planlanmış. Üç kollu fonksiyonel bir direksiyon, minik bir gösterge ekranı ve konsolun merkezindeki 10 inçlik tablet ekran bu alanda dikkat sürükleyen teçhizatlardan. Tüm hakimiyetlerin yapılabildiği bilgi-cümbüş sisteminde OTA aktüelleme ve ‘ Merhaba ID’ komutuyla faal olan ses tarife yardımı bulunuyor.

Volkswagen'in elektrikli hatchback modeli ID.3 resmi olarak tanıtıldı Bütün Ebatta Gör

Volkswagen ID.3’nam 45 kWh’lık baz versiyonu standart olarak 50 kW şarj takviyesine sahip. Bu kıymet ekstra fiyat karşılığı 100 kW’a çıkarılabiliyor. Orta seviye versiyonda ise 100 kW şarj yardımı standart olarak bulunuyor ve Volkswagen’in belirttiğine göre bu özellik 30 dakika şarj ile 250 kilometre erim sağlıyor. En tepedeki versiyonda ise 125 kW şarj yardımı bulunuyor.

Volkswagen ID.3 piyasaya ilk çıktığında 1st Edition ismi verilen bir versiyonla satılacak. Yalnızca 58 kWh’lık pil kutuyu ile seçim edilebilecek bu versiyonda navigasyon sistemi, DAB+ dijital radyo, ısıtmalı koltuk ve direksiyon, Mode 2 şarj kablosu ve 18 inçlik alaşım jantlar gibi standart özellikler mevcut. 1st Plus versiyonunda ise geri görüş kamera sistemi, ACC adaptif sürat değişmezleyici, anahtarsız giriş ve çalıştırma, matrix LED farlar, ambiyans aydınlatması ve 19 inçlik jantlar bulunuyor.

Volkswagen ID.3’nam en tepesindeki 1st Max versiyonunda da yeni AR artırılmış hakikatlik baş üstü göstergesi, Beats ses sistemi, sırça tavan ve 20 inçlik alaşım jantlar gibi ek teçhizatlar mevcut. Yakın zamanda tüm teknik ayrıntılarını bilmeyi beklediğimiz vasıtanın maliyetinin 30 bin euro’nun altında olacağı söyleniyor. 2019 bitmeden imaline başlanacak Volkswagen ID.3’nam 2020 senesinin başında alıcılara teslim edilmesi bekleniyor.

Foto Galeri | 42 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.