Mercedes’in elektrikli SUV modeli 2020’de Türkiye’de

Mercedes'in elektrikli SUV modeli 2020'de Türkiye'de

Mercedes'in elektrikli SUV modeli 2020'de Türkiye'de Bütün Ebatta Gör

Frankfurt Araba Fuarı’nda yeni model ve konseptleriyle gövde şovu yapan Mercedes-Benz, tamamen elektrikli modellerin Türkiye’ye büyü tarihiyle alakalı ehemmiyetli söylemelerde bulundu. Buna göre, elektrikli Mercedes-Benz EQC’nin 2020 senesinde ülkemize geleceği belirtildi.

Mercedes-Benz Türk Araba Grubu İcra Heyeti Abonesi Şükrü Bekdikhan, ‘Emisyonsuz Gelecek’ konsepti istikametinde Türkiye’de tamamen elektrikli araba alternatiflerini artıracaklarını ifade etti. Bekdikhan, “2018’de tamamen elektrikli smart EQ ile başladığımız emisyonsuz taşıt satışlarımızı 2020 senesinde Mercedes-Benz EQC ile sürdüreceğiz.” biçiminde konuştu.

Ayrıca Bkz. “48 inç multimedya ekranına sahip Byton M-Byte elektrikli SUV, son tasarımıyla Frankfurt’ta”

Şükrü Bekdikhan laflarına şöyle devam etti: “Her segmentte tamamen elektrikli ya da şarj edilebilen hibrit alternatifleri sunarak alıcılarımıza gereksinimleri istikametinde tercih yapabilecekleri, etrafa en düşük karbon ayak izini vazgeçen arabalara sahip olmayı tasarlıyoruz. 2022 senesine kadar Mercedes-Benz araba portföyünün tamamında elektrikli motor alternatifi olacak.”

Mercedes'in elektrikli SUV modeli 2020'de Türkiye'de Bütün Ebatta Gör

Mercedes-Benz EQC özellikleri

Alman otomotiv devinin geçtiğimiz sene tanıttığı Mercedes-Benz EQC modelinin ön ve arka ekseninde birer adet elektrik motoru bulunuyor. Toplamda 402 at efor ve 765 Nm torka sahip olan elektrikli SUV’un 0-100 kilometre/s süratlenmesi 4.9 saniye sürüyor. 80 kWh’lık lityum iyon pilden efor alan model, tek şarjla 360 kilometre’ye kadar erim sunabiliyor. Süratli şarj ile 40 dakikada yüzde 10 doluluktan yüzde 80 seviyesine şarj edilebilen Mercedes-Benz EQC’nin içerisinde işletmenin yeni MBUX bilgi-cümbüş sistemi kullanılıyor.

Almanya’da üretilen tamamen elektrikli Mercedes-Benz EQC’nin Avrupa maliyeti 80 bin euro etrafında.

Foto Galeri | 21 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.