NASCAR İnovasyonu HP ile Süratlendiriyor

Dünyanın lider araba sporları organizasyonu NASCAR İnovasyonu HP ile Süratlendiriyor

Kuzey Amerika’nın önde gelen araba sporu organizasyonu NASCAR, araba yarışları nda dünyanın en gelişmiş Teknoloji altyapısını kurmak için HP çözümlerini seçim etti.

Yeni işbirliği uyuşması çerçevesinde Resmi Teknoloji Ortağı olarak son teknoloji mahsulü çözümleri NASCAR’ın hizmetine sunacak olan HP, araba sporlarında inovasyon süratlendirecek. Bu bağlamda yeniden HP’nin katkılarıyla hizmete giren Taraftar ve Medya Etkileşim Merkezi’ni FMEC ek özelliklerle geliştirecek olan NASCAR, basın-yayın, televizyon ve sosyal medyada en aktüel haberlerin gaye kitleye hakikat zamanlı olarak iletilmesini sağlayacak.

Araba sporlarına yeni bir soluk getirmek emeliyle HP Alıcı Kılavuzluk Programına katılan NASCAR, HP’nin gelecekte geliştireceği yenilikçi teknolojilere erken ulaşım sağlayacak. HP portföyündeki tüm mahsul ve hizmetlere ilk elden ulaşan NASCAR, motor sporlarını teknoloji inovasyon uyla geliştirme maksadını reelleştirmeye müteveccih tam avantajlara sahip olacak.

NASCAR Satış Direktörü Jim O’Connell, mevzuyla alakalı söylemesinde şunları söyledi: “24 saat habercilik, yeni içerik sağlama modelleri ve sosyal medya, araba sporları hayranlarının büyümeleri takip ederek etkileşime girme şekillerini değiştiriyor. Süratle gelişen sosyal medya segmentinde Taraftar ve Medya Etkileşim Merkezi’ni HP işbirliği ile yaşama geçiren NASCAR bu alanda büyük bir galibiyete imza atmıştı. NASCAR’ın HP ile yeni bir seviyeye taşıdığı ilişki, en yeni teknolojilerden faydalanarak araba yarışlarında çıtayı yükseltmemizi sağlayacak.”

HP, NASCAR ile Haziran 2012’de işbirliğine giderek FMEC sistemini kurdu. HP portföyündeki İnteraktif Medya Komuta Merkezi çözümüne katlanan FMEC, NASCAR’ın medya ilişkilerindeki zaferinde anahtar rol üstlenen entegre teknolojiler sunuyor. FMEC HP’nin sunucular, monitörler, HP Autonomy tahlil uygulamaları yazılımı ve idarenen hizmetlerden oluşan bütün kapsamlı hizmet ve mahsul portföyünü kullanıyor. NASCAR, FMEC aracılığıyla alıcı duygu tahlili yazılımından faydalanarak aktüel haberler ile popüler mevzuları anında tespit ediyor ve bu bilgiyi doğru iş kararlarına dönüştürüyor.

HP Medya ve Cümbüş Sektörü İrtibat Çözümleri Kuzey ve Güney Amerika Grubu Başkan Yardımcısı Charles Salameh, NASCAR’la büyüyen işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Dünyanın en geniş seyirci kitlesine sahip araba sporları organizasyonu olan NASCAR’ın dünya çapındaki hayranlarına merak uyandıran ve doyurucu bir tecrübe sunmak için inovasyon larını sürdürmesi ve bu emelle en yeni teknolojilerden faydalanması gerekiyor. Bu alanda gerektiği kadar kapsamlı bir mahsul ve hizmet portföyüne ulaşım sunabilen tek işletme olarak HP, NASCAR’la beraber çalışarak araba sporlarında inovasyon un teşvik edilmesi ve hızlandırılmasına desteklediyecek.”