Nissan Qashqai yeni motor alternatifleriyle satışta: İşte maliyeti ve özellikleri

Nissan Qashqai yeni motor alternatifleriyle satışta: İşte maliyeti ve özellikleri

Nissan Qashqai yeni motor seçenekleriyle satışta: İşte fiyatı ve özellikleri Bütün Ebatta Gör

Türkiye’deki SUV segmentinin iddialı adı Nissan Qashqai, yeni 1.3 litre DIG-T benzinli motoru ve daha düşük yakıt tüketimiyle yenilenen 1.5 litre dCi dizel motorları ile satışa sunuldu. Bunun yanı gizeme Nissan Qashqai’ye yeni otomatik şanzıman alternatifi ve Apple CarPlay ile Android Auto yardımına sahip multimedya sistemi ilave edildi.

Nissan Qashqai’ye yeni ilave edilen 1.3 litre DIG-T benzinli motorun 160 at eforuna karşın düşük yakıt tüketimi ve düşük karbondioksit emisyonuna sahip olduğu söyleniyor. Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı ve Daimler işbirliği ile geliştirilen birim 6 ileri manuel veya yeni geliştirilen 7 ileri DCT şanzıman alternatiflerine sahip.

Ayrıca Bkz. “600 atlık hibrit motora sahip BMW Vision M Next konsepti tanıtıldı”

Benzinli Nissan Qashqai’nin manuel vitesli versiyon 260 Nm, çift anlamalı otomatik vitesli versiyonu ise 270 Nm tork üretiyor. Bir Nissan modelinde ilk defa sunulan çift anlamalı şanzımanın geliştirilmiş dur-kalk performansı ve yumuşak efor dağıtımı ile dikkat sürüklediği de gelen bilgiler arasında.

Nissan Qashqai’nin yeni benzinli motoruna yenilenen 1.5 litre dCi motor eşlik ediyor. Artık 115 at efora sahip olan dizel motorda çift anlamalı şanzıman DCT alternatifi de sunuluyor.

Nissan Qashqai maliyet listesi şu biçimde:

Nissan Qashqai yeni motor seçenekleriyle satışta: İşte fiyatı ve özellikleri
Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.