Özerk Mani Tasvire Sistemi

Renault, güçlü sürüş koşullarını idareyebilen ve yol üzerindeki manilerden profesyonel test sürücüleri kadar zaferli bir biçimde sakınabilen bir özerk hakimiyet sistemi geliştirdi

Renault’dan bir ilk: Özerk Mani Tasvire Sistemi

Renault Grubu, güçlü sürüş koşullarını idareyebilen ve yol üzerindeki manilerden profesyonel test sürücüleri kadar zaferli bir biçimde sakınabilen bir özerk hakimiyet sistemi geliştirdi. Silikon Vadisi’ndeki Renault inovasyon Laboratuvarı’nda yaşama geçirilen ve sektörde bir ilk olma özelliğine sahip projeye alanında en zaferli olan test sürücüleri esin kaynağı ve referans oldular.

Silikon Vadisi Renault İnovasyon Laboratuvarı Direktörü Simon Hougard, yaptığı söylemede “Renault Grubu olarak mahsul, teknoloji ve tasarım mevzusunda inovasyon lideri olmaya odaklandık. İnovasyon çalışmalarımızda alıcılarımızın güvenebileceği daha tehlikesiz ve konforlu bir yolculuk olanağı sunacak özerk sürüş teknolojileri geliştirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Profesyonel test sürücüleri tarafından test edilen sistem, Renault’nun sürüş yardım sistemlerini ADAS ve güvenlik mevzusundaki galibiyetlerini destekleyerek vasıta güvenliğini çoğaldırırken, özerk sürüş için de ehemmiyetli bir adım olarak öne çıkıyor. Renault Grubu, bu teknoloji ile geniş kitlelere seri yapım “Mind off” teknolojisini sunan ve sürücüsüz özerk vasıtaları kullanan ilk markalardan biri olmayı amaçlıyor.

Renault Grubu, yaşama geçirdiği bu yeni inovasyonla 2022 seneyi itibariyla tanıtımı reelleştirilecek ve özerk sürüş kabiliyetlerine sahip 15’ten fazla Renault modelini de destekliyor.