Priority’den sınıf ve özelliklerinde uygun maliyetli elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet pazarında özellikle yurt dışında sunulan seçenekler çoğalıyor. Bunların en yenisi Priority Bicycles imzalı Priority Current modeli.

Yevmiye şehir içi kullanıma müteveccih hazırlanan Priority Current elektrikli bisiklet, genel olarak çağdaş ve şık bir seçenek konumunda. Bu bisikleti öne çıkaran ise sınıfı ve özellikleri göz önüne alındığı zaman iddialı duran 2.699 dolarlık maliyeti oluyor. Bu modelin rakipleri 4 bin dolara satılıyor ve bu da ciddi bir fark anlamına geliyor. İki değişik renkte hazırlanan bisiklet, standart zincir yerine karbon kayış kullanıyor ve 500W eforunda merkezde yer alan bir elektrik motoruyla yol alıyor. Bu motorla bütün 148 Nm tork sunan ve bu mevzuda gerçekten çok iddialı olan model, 32 kilometre/s sürate çıkabiliyor. 500 Wh batarya kutusuyla kullanıma bağlı olarak 100 kilometre’ye kadar erim getiren ve bu mevzuda da ciddi biçimde öne çıkan Priority Current, hidrolik disk frenler kullanıyor, balçıklık ile LED aydınlatma taşıyor ve gidondaki ekranda zorunlu bilgilerini sürekli verebiliyor.

Priority Bicycles imzalı Priority Current, elektrikli bisiklet pazarında ses getirmeyi başardı

2.699 dolarlık maliyet rakiplerine oranla az olmasına karşın yeniden de pahalı bir seçenek olan Current, aktarıldığı kadarıyla üç değişik gövde ebadıyla elde edilebiliyor. Bu stil gelişmiş modellerin ileride Türkiye pazarında da çok ses getireceğini düşünüyoruz.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.