PSA’dan Türkiye’de yapım sinyali

Tesla'nın Avrupa'daki ilk fabrikasını kuracağı arazi için uyuşma sağlandı

Ruslar, şöhreti ülke hudutlarını aşan ve pek çok ülkede hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Lada Niva ile enteresan projelere imza atmaya devam ediyor. Bu seferki proje dünyanın en basık Lada Niva’sı.

İlginize Sürükleyebilir Avatar Çinli üretici BYD, elektrikli sedan modeli Han’ın görsellerini paylaştı

iling show” adlı Youtube kanalı, neredeyse yerde sürünerek ilerleyen bu Lada Niva ile basık kavramına yeni bir ebat kazandırmış. Bunu yapmak için de, 1977 senesinden bu yana üretilen vasıtanın iç ve dış tasarımını neredeyse tamamen değiştirmiş. Niva’nın motoru, bir kısmı kaputun dışına taşacak biçimde yukarıya taşınmış.

Ayrıca Bkz. “Subaru, 2030’lu senelerde yalnızca elektrikli vasıta satmak istiyor”

Lada Niva’nın arka koltukları sökülmüş ve bu kısımda vasıtanın gövdesiyle bir tam haline gelen arka tekerleklere yer açılmış. Ön ve arkadakiler dahil olmak üzere tüm sırçalar çıkarılmış ve kapılarla valiz kapağının yukarıya doğru açılması sağlanmış. Bunun yanı gizeme Lada Niva’nın tavanının büyük bir kısmının kesilmiş olduğunu ve egzoz çıkışının sağ ön balçıklıkta yer aldığını görüyoruz.

Bundan bir ay evvel makyajlı Lada Niva tanıtılmış, mevzubahisi taşıtta yuvarlak sis farlarının ilave edilmesi gibi minik kozmetik değişler yapılmıştı. Buradaki linkten alakalı mevzuya göz atabilirsiniz.

Foto Galeri | 10 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir