Razer ve NIO’dan oyunculara özel RGB aydınlatmalı elektrikli SUV

Razer ve NIO'dan oyunculara özel RGB aydınlatmalı elektrikli SUV

Razer ve NIO'dan oyunculara özel RGB aydınlatmalı elektrikli SUV Bütün Ebatta Gör

Oyuncu donanımları’ ismi altında satışa sunulan mahsuller son yarıyılda gitgide eksantrik bir hal aldı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde oyuncu bavulu dahi gördük. Daha ne görebiliriz ki derken, bu sefer de karşımıza oyunculara özel planlanan elektrikli SUV çıktı.

Yok artık dedirten bu eksantrik proje, oyuncu donanımları üreten Razer ve Çinli elektrikli vasıta teşebbüsü NIO’nun imzasını taşıyor. Oyuncuların dikkatini üzerine sürüklemek isteyen bu iki firma toplanarak ‘oyuncu odaklı elektrikli SUV’ planlamış. Bunun için NIO ES6 elektrikli SUV modelinin tasarımı ve bazı özellikleriyle oynayan firma, yeni versiyonun ismini ‘Night Explorer Limited Edition’ koymuş.

Ayrıca Bkz. “Tesla, Model S ve Model X için yine fiyatsız şarj olanağı sunuyor”

RGB aydınlatması da var

NIO ES6 Night Explorer Limited Edition’ın Razer imzası taşıdığı ilk bakışta anlaşılıyor. Çünkü vasıtanın yanlarında markanın diğer tüm mahsullerinden bilindik olduğumuz yeşil Razer logosu bulunuyor. Bunun dışında elektrikli SUV’un çevresinde başka yeşil ayrıntılar da mevcut. Chroma adlı LED aydınlatma sistemi ve THX Spatial Audio takviyeyi gibi özellikler de yeniden Razer’ın vasıta üzerindeki değişleri arasında.

Razer ve NIO'dan oyunculara özel RGB aydınlatmalı elektrikli SUV Bütün Ebatta Gör

NIO ES6’nın teknik ayrıntılarından bahsedecek olursak, iki elektrik motorundan efor alan elektrikli SUV’un toplamda 544 hp efora sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede 0-100 kilometre/s süratlenmesini 4.7 saniyede bitiren vasıta, 84 kWh pil alternatifi ile 510 kilometre sürüş erimi sunuyor. Vasıtanın maksimum sürati de 200 kilometre/s ile hudutlandırılmış gidişatta.

Sadece Çin’de satılacağı söylenen oyuncu odaklı elektrikli SUV’dan sadece 88 adet üretilecek. Razer imzası taşıyan bu versiyonun maliyeti 67 bin 419 dolar olarak tanımlanmış. Klasikte üç değişik versiyonla satılan NIO ES6’nın maliyetleri 51 bin ila 71 bin dolar arasında değişiyor.  

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.