Renault Talisman’ın kaputu altında yeni motor alternatifi: 1.3 TCe

Fisker Ocean elektrikli SUV tanıtıldı: ABD'de 30 bin dolara alınabilecek Bütün Ebatta Gör

Uzun zamandır hakkında parça parça bilgiler edindiğimiz Fisker Ocean dün gece Los Angeles’ta fotoğrafı olarak tanıtıldı. Ummandan bir araya gelen plastiklerin geri dönüştürülerek kullanılması sebebiyle Ocean adı verilen elektrikli SUV’un başlangıç maliyeti 37 bin 499 dolar olarak söylendi.

Asgari 80 kWh lityum iyon pil kolisinin kullanılacağı Fisker Ocean, 400 ila 480 km arasında değişen erim alternatiflerine sahip olacak. Electrify America ile yapılan iş birliği sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’li alıcılar, 30 dakikalık süratli şarj ile 320 km erim elde edebilecekler. Güneş oturumlarından oluşan panoramik sırça tavan da erime senede 1,610 km dayanak sağlayacak.

Ayrıca Bkz. “Yerli araba tasarımının sevilme oranı söylendi”

Yüzde 100 elektrikli bir SUV olan Fisker Ocean’da kullanılacak motorların rakamı ve teknik bilgileri henüz belirli değil. Söz mevzusu ayrıntılar önümüzdeki Mart ayında tertip edilecek Cenevre Araba Fuarı’nda söylenecek. Dünkü tanıtımda lafı edilen ayrıntılar ise taşıtta değişik motor-pil yapılandırmalarının olacağı, giriş seviyesinde tek bir elektrik motorunun bulunacağı ve vasıtanın performans versiyonunun 0-100 kilometre/s süratlenmesini 2.9 saniyede bitireceği güzergahında.

Teşviklerle 30 bin dolara alınabilecek

Tasarımı, güneş oturumlarından oluşan panoramik sırça tavanı ve tek tuşla 9 sırçanın birden açılıp-kapanmasını sağlayan “California Mode” gibi özellikleriyle dikkat sürükleyen Fisker Ocean 2022’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Başlangıç maliyeti 37 bin 399 dolar olan vasıta, aidat indirimleri göz önüne alındığında 29 bin 999 dolara alınabilecek. 250 dolar depozito ile ön siparişe açılan Fisker Ocean, 3 bin dolar peşin ve ayda 349 dolar ödeyerek dahil olunabilen abonelik programıyla da kullanılabilecek.

Foto Galeri | 11 Görsel Görüntüle

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.