Renault Zoe’ya üç değişik yerden “En İyi” mükâfatı geldi

Renault Zoe'ya üç değişik yerden "En İyi" mükâfatı geldi

 

Renault’un elektrikli vasıta pazarındaki iddialı suratı Zoe, ilk ortaya çıktığından bu yana oldukça yoğun alaka gördü. Bunun nedeni belki kulağa güzel gelen adı olabilir. Maliyetine göre iyi bir nitelik sunması, yada tarzı ve ebadı da olabilir. Ancak görünen o ki bu vasıtanın alaka görmesinin nedeni bunların toplamı.
 

Üç değişik mükâfat 

Fransız üreticinin mini elektrikli taşıtı Zoe, pazardaki iddiasını mükâfatlarla perçinlemeye devam ediyor. Bu taşıtı kim hangi nedenle hoşlanıyor olursa olsun, kendisi muhtelif sıralama ve müsabakalarda en üst sırada yer almayı muvaffak oldu. Tamamen elektrikli vasıta bu sene de üç değişik galibiyetle bu zaferini devam ettirmeyi öğrendi.

Renault Zoe, What Car? 2018 Mükâfatlerinde bu sene de “£20.000’un altında en iyi elektrikli vasıta” unvanını kazandı. Böylece Zoe bu zaferi 5 sene üst üste sürdürerek büyük bir galibiyet elde etmiş oldu.

 
Ayrıca Bkz.BMW 2 Acelesi Gran Coupe kamuflajlı olarak tutuldu 
 

Buna ek olarak, Zoe bu sene Company Car Today Mükâfatlerinde de “Senenin elektrikli taşıtı” mükâfatına layık görülürken, Diesel Car ve Eco Car Magazine tarafından da ayrıca “En iyi elektrikli vasıta” mükâfatını kazanarak toplamda üç değişik mükâfatı listesine katmış oldu.

Zoe’nun satış zaferi ve kazandığı mükâfatlar reelinde sürpriz değil. Çünkü sayılara bakıldığında Avrupalıların bu taşıtı öteki elektrikli taşıtlara göre bir hayli fazla seçim ettiği görülüyor.