Rivian elektrikli taşıtlar birbirlerini şarj edebilecek

Rivian elektrikli taşıtlar birbirlerini şarj edebilecek
Rivian elektrikli araçlar birbirlerini şarj edebilecek Bütün Ebatta Gör
Elektrikli vasıtaları bataryayı tekerleklere benzetirsek, hakikatinde birbirlerini şarj etmeleri de sarih bir alternatif olmalı. Elektrikli vasıta işletmesi Rivian’ın başkanı R.J. Scaringe tarafından The Drive mülakatında yapılan söylemeye göre “Rivian’dan Rivian’a şarj” özelliği taşıtlarda yer alacak. Teknolojinin ayrıntılarıyla alakalı olarak bilgi verilmese de kullanışlılık son derece sarih.
Scaringe ayrıca taşıtlarda yer alacak hârici pil kolilerinden de bahsetti. Bir powerbank diyebileceğimiz bu bataryalar, valiz hacminin tamamına lüzumu olmayan kullanıcılar için ekstra erim anlamına gelecek ve muhtemelen başka Rivian vasıtaları şarj için de kullanılabilecek. R1T pickup kamyonun 400 mil olan erimi dikkate alındığında, harici bataryalarla beraber taşıtın 800 kilometre etrafı erime şarj olmadan erişebilmesi muhtemel olacak.
Ayrıca Bkz. “Elektrikli SUV imali için Toyota ve Subaru ortaklık kuruyor”

2020 senesinde satışa sunulacak R1T elektrikli pickup ve Rivian’ın lafları, asılla buluşacak mı hep beraber göreceğiz. Tüm laflar yakalanırsa elektrikli vasıta piyasasına galibiyetli bir pickup modeli girmiş olacak ve rekabet çoğalacak.

https://www.autoblog.com/2019/06/08/rivian-confirms-v2v-charging-auxiliary-batteries/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.