Skoda 2025’e kadar değişik segmentlerde beş elektrikli taşıt çıkaracak

Eskiki raporlar sayesinde Skoda‘nın elektrikli araba tasarıları hakkında az da olsa bilgi sahibi olmuştuk ancak görünen o ki Çek araba üreticisi gelecekteki taşıt serisine azıcık daha ışık yakalamaya karar vermiş. Skoda’nın CEO’su Bernhard Maier, işletmenin 2025 senesine kadar en az beş elektrikli araba çıkarmayı planladığına söyledi. Tecrübeli idareyici bu vasıtalardan ilkini ise üç seneden kısa bir zamanda yollarda göreceğimizi söylüyor.
 

Ayrıca Bkz.Renault’dan “Black Friday” indirimi

Maier, “Skoda’nın geleceği elektrikli olacak. 2025 senesine kadar değişik segmentlerde tamamen elektrikle çalışan beş model sunmayı tasarlıyoruz. İlk bütün elektrikli Skoda’nın Çek Cumhuriyeti‘nde üretilecek olmasından memnuniyet dinliyoruz. Bu karar Volkswagen Grubu’nun Skoda iş eforuna olan güveni altını çiziyor. Bu, Skoda markası ve otomotiv bölgesi olarak Çek Cumhuriyeti’nin geleceği için ehemmiyetli bir adım” dedi.
 

2019’da Skoda Superb’in hibrit modeli geliyor

Öte yandan 2020 senesinde Mlada Boleslav‘da ilk elektrikli arabasını üreteceğini söyleyen Skoda, bundan bir sene evvel başka bir deyişle 2019’da ise mahsul yelpazesine Skoda Superb hibrit modelini katacak. Skoda’nın tamamen elektrikli modelleri ise 2020 senesinden itibaren üretilecek. Maier yanaşmakta olan elektrikli arabaların geri kalanı hakkında yorum yapmadı ancak bunlardan biri Vision E Concept‘in yapım versiyonu olabilir.