Skoda, talebelere özel vasıta paylaşım hizmeti başlattı

Skoda, talebelere özel vasıta paylaşım hizmeti başlattı

Skoda, öğrencilere özel araç paylaşım hizmeti başlattı Bütün Ebatta Gör

Vasıta sahipliği artık yeni jenerasyonun öncelikleri arasında yer almıyor. Özellikle Avrupa ve Amerika’daki genç jenerasyon, araba sahibi olmak yerine vasıta paylaşım modellerini seçim ediyor. Bu da vasıta paylaşım sisteminin süratle gelişmesine neden oluyor.

Mevzubahisi gidişatın şuurunda olan Skoda, talebeleri maksat alan yeni vasıta paylaşım platformunu duyurdu. Şuanda Avrupa’da cinsinin ilk misali olan sisteme Uniqway ismi verilmiş ve bugünden itibaren Prag kentindeki üç üniversitede uygulanmaya başlanmış. Ayrıca, uygulamadan öğretim abonelerinin de yararlanabileceği belirtilmiş.

Talebe numarasıyla kayıt olunuyor

Skoda’nın Uniqway sistemini kullanmak isteyen talebelerin yapması gereken oldukça kolay. Talebe numarasını kullanarak servise kayıt oluyor ve uygulama üzerinden kendilerine en yakın vasıtayı seçip kiralayabiliyorlar. Kiralama süresi ve kat edilen mesafe, vasıtayı kiralamak için kullanılan uygulama üzerinden takip ediliyor.

Skoda, öğrencilere özel araç paylaşım hizmeti başlattı Bütün Ebatta Gör

Kiralama sonrasında hesaplanan fiyat dolaysız olarak uygulama üzerinden tahsis ediliyor. Ödenecek fiyat her saat için 1,30 dolar, üzerine kat edilen her km için 22 cent olarak tanımlanmış. Uzun mesafelerde km başına ödenen fiyatın düşürüldüğü de verilen bilgiler arasında.

Ayrıca Bkz. “Otokar, 300 kilometre erimli yeni elektrikli otobüsü e-Şehir C’yi tanıttı”

Skoda’nın talebelere özel vasıta paylaşım platformunda Skoda Fabia modelleri kullanılıyor. Çekyalı üretici bu modelleri gelişmiş bağlanabilirlik özellikleri, düşük yakıt tüketimi ve minik ebadı sebebiyle seçim ettiklerini belirtiyor. Vasıta alma ve vazgeçme noktaları da şimdiden ayarlanmış. Üniversite binalarının yanında, yurtlarda ve kentteki fiyatsız otoparklarda bu taşıtlar için özel alanlar tahsis edilmiş.

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.