Son yarıyıldaki en özel ve fütüristik elektrikli bisiklet: Reevo [Video]

Elektrikli bisiklet pazarında bir hayli nefes kesen model bulunuyor. Bunların en çok dikkat toplayanlarından birisi ise kesinlikle Reevo oldu.

Indiegogo üzerinde koyduğu 50 bin dolarlık gayeyi bütün 477 bin dolara eriştiren ve bu açıdan gerçekten çok büyük alaka gören elektrikli bisiklet Reevo, görebileceğiniz üzere bir hayli rakibine hiç ama hiç benzemiyor. Bisiklet burada özellikle daha çok motosiklet modellerinde gördüğümüz göbeksiz jant üzerine kurulmasıyla fark yaratıyor. Bu sayede gerçekten oldukça fütüristik bir görünüşü bulunan Reevo, kabloları olabildiğince saklıyor ve genel olarak bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi görünüyor. Dolaysız olarak şehir için kullanıma odaklanan model, aktarıldığı kadarıyla 750W eforunda bir elektrik motoruna sahip ve oldukça kalın orta kısmında değiştirilebilir 500Wh batarya kutuyu barındırıyor.

Şaşırtıcı biçimde gidona yerleştirilen parmak izi okuyucu ile giriş yapabildiğiniz yerleşik GPS‘e sahip bisiklet, aktarıldığı kadarıyla 3 saat içerisinde tamamen şarj edilebiliyor ve maksimum 25 kilometre/s sürate çıkabiliyor. Janta entegre edilen ve hava karardığı zaman otomatik açılan LED aydınlatma ve aynı zamanda LED sinyal sistemiyle gelen elektrikli bisiklet Reevo, gidonunda uslu telefonları taşıyabiliyor.

Elektrikli bisiklet Reevo gelecekten gelmiş izlenimi oluşturuyor

Pedal yanında motosiklet gibi de kullanılabilen ürün, varsayım edebileceğiniz üzere çok da ucuz değil. Bisiklet için buradaki Indiegogo sayfasında konulan en düşük bağış ölçüyü 2 bin dolar seviyesinde. Modelin bayağı olarak satışa çıktığında daha pahalıya satılacağını düşünüyoruz. Bisikletin projesi için daha 30 günlük bir sürenin bulunduğunu da son olarak belirtelim.

Türkiye’de şu an satılan hemen hemen tüm elektrikli bisikletlere buradan ulaşabilirsiniz.