Subaru, 2030’lu senelerde yalnızca elektrikli vasıta satmak istiyor

Subaru, 2030'lu senelerde yalnızca elektrikli vasıta satmak istiyor

Subaru, 2030'lu yıllarda sadece elektrikli araç satmak istiyor Bütün Ebatta Gör

Elektrikli araba pazarı deyince ilk usumuza gelen markalar arasında Subaru yok. Fakat Japon üretici, firmanın gelecek tasarılarıyla alakalı ehemmiyetli söylemelerde bulundu ve tasarıların esasında “elektrikli arabalar” uyuyor.

e-Boxer ismini verdiği hibrit versiyonlarla mahsul gamını elektriklendirmeye başlayan Subaru, önümüzdeki senelerde Toyota’nın teknolojilerini kullanan ve “eforlu hibrit” ismi verilen bir vasıta geliştirecek. Mevzubahisi iki firma daha sonra yüzde 100 elektrikli bir araba geliştirip aynı anda piyasaya sürecek.

İlginize Sürükleyebilir Avatar Yeni Subaru Forester e-Boxer hibrit Türkiye’de: İşte maliyeti ve özellikleri

Subaru, 2030’lu senelere geldiğimizde ise içten yanmalı motordan tamamen bırakacak. Bunun Subaru için oldukça dargın bir tasarı olduğunu düşünebilirsiniz, fakat 2030 senesine gelindiğinde küresel satışlarının en az yüzde 40’ının elektrikli modellerden oluşmasını kasteden firma bu mevzuda oldukça ciddi. 2030’lu senelerin ortasında ise satılan tüm taşıtların elektrikli olması amaçlanıyor.

Ayrıca Bkz. “Tesla’nın Avrupa’daki ilk fabrikasını kuracağı arazi için uyuşma sağlandı”

Subaru’nun önümüzdeki senelerde odaklanacağı tek şey elektrikli taşıtlar olmayacak. Firmanın CTO’su Tetsuo Onuki, “CO2 emisiyonlarını düşürmek tek gayemiz değil. Taşıtlarımızın güvenliğini ve dört tekerlekten çekiş sistemimizin performansını çoğaldırmamız gerekiyor. Toyota teknolojisi kullanıyor olabiliriz fakat bizim hibritlerimiz Subaru şahsiyeti taşıyor olacak.” biçiminde konuştu.

Japon üretici Subaru, geliştirdiği boxer motorlar, EyeSight ismi verilen özerk sürücü asistanları ve dört tekerlekten sürüş teknolojileri ile öğreniliyor.

https://www.reuters.com/article/akıl-subaru-konut/subaru-sets-mid-2030s-target-to-sell-only-electric-vehicles-idUSKBN1ZJ0BU Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir