Suzuki Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit Türkiye’de satışa sunuldu

Suzuki Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit Türkiye'de satışa sunuldu Tam Boyutta Gör

Suzuki’den yapılan açıklamaya göre, mart ayı itibarıyla satışa sunulan Suzuki Vitara Hibrit ailesi 296 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla, SX4 S-Cross Hibrit ise 306 bin 900 TL’lik anahtar teslim satış fiyatıyla müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Suzuki Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit modellerinde hafif hibrit olarak da tanımlayabileceğimiz 48V hibrit güç aktarma sistemi kullanılıyor. Söz konusu sistem hafif tasarımıyla dikkat çekerken tüm bileşenleriyle aracın toplam ağırlığına 15 kilogramdan daha az ekliyor. Batarya ve DC / DC dönüştürücü ünitesi, ağırlık dağılımına yardımcı olmak için ön koltukların altına yerleştiriliyor.

48V sistem ayrıca yeni tork doldurma kontrolü ve tork yükseltme özelliklerine sahip. Bu çözüm, hızlanma esnasında elektromotorun torkuyla içten yanmalı motorun torkunu destekleyerek sürüş hissini artırıyor. Sistem, motor ECU’su, motor devri ve gaz kelebeği konumuna bağlı olarak sürücünün ne zaman hızlanacağını tespit ediyor ve içten yanmalı motoru desteklemek üzere elektromotoru devreye sokuyor.

İlginizi Çekebilir Avatar Üretime ara veriyor: Çip krizi Ford Otosan’a da sıçradı

Ayrıca Bkz. “BMW elektrikli araç satışlarını artırmayı hedefliyor”

Suzuki’nin hibrit motorlu SUV ailesinde 1.4 litre benzinli üniteye yer verilirken toplamda 129 beygir güç ve 235 Nm tork sunuluyor. Bunun yanı sıra iki modelde de 6 ileri tam otomatik şanzımana ver verilmiş. Suzuki Vitara Hibrit hem 4×2 hem 4×4 versiyonlarıyla tercih edilebilirken, SX4 S-Cross Hibrit ise sadece önden çekişli olarak satılacak.

Suzuki Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit Türkiye'de satışa sunuldu Tam Boyutta Gör

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Suzuki Marka Direktörü Şirin Mumcu Yurtseven şöyle konuştu:

“Artık Türkiye pazarındaki Jimny hariç tüm modellerimiz hibrit olarak yer alacak. Swift Hibrit ile yakaladığımız ivmeyi Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit’le birlikte güçlendireceğiz. 2020 yılı sonundan bu yılın ilk çeyreğine kadar olan dönem bizim için bir geçiş süreciydi. Ailenin tamamlanmasıyla, geçtiğimiz yıl Swift Hibrit’le yakaladığımız başarıyı, SUV modellerimizi de satışa sunarak artıracağımıza inanıyoruz.

Bu kapsamda, sene sonuna kadar 4 bin adede yakın hibrit araç satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Vitara ve SX4 S-Cross Hibrit için sadık müşterilerimize sınırlı sayıda özel fırsatlar sunduk. Avantajlı takas imkanlarımızla birlikte hibrit ailesini ilk olarak onlarla tanıştırdık. Bunun sonucunda, 100 adet Suzuki Vitara Hibrit ve SX4 S-Cross Hibrit’in ön satışını da ilk haftada gerçekleştirdik.”

Suzuki Vitara Hibrit fiyat listesi şöyle:

Versiyon Fiyat Vitara 1.4 GL Elegance 4×2 AT(Tek Renk) 296.900 TL Vitara 1.4 GL Elegance 4×2 AT(Çift Renk) 296.900 TL Vitara 1.4 GL Elegance 4×4 AT(Tek Renk) 339.800 TL Vitara 1.4 GL Elegance 4×4 AT(Çift Renk) 343.800 TL Vitara 1.4 GLX Premium 4×2 AT(Tek Renk) 362.900 TL Vitara 1.4 GLX Premium 4×2 AT(Çift Renk) 366.900 TL Vitara 1.4 GLX Premium 4×4 AT(Tek Renk) 384.900 TL Vitara 1.4 GLX Premium 4×4 AT(Çift Renk) 388.900 TL

 Suzuki SX4 S-CROSS Hibrit fiyat listesi şöyle:

Versiyon Fiyat 1.4 Elegance AT 306.900 TL
Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir