Tesla dünyanın en büyük elektrikli taşıt üreticisi oldu

Tesla dünyanın en büyük elektrikli taşıt üreticisi oldu

Tesla dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi oldu Bütün Ebatta Gör

Bu senenin Ekim ayına ait bilgilere göre Tesla, en büyük rakibi olan Çin merkezli BYD‘nin önüne geçerek dünyanın en büyük elektrikli taşıt üreticisi oldu.

Ayrıca Bkz. “vivo X30’un 16 Aralık’ta tanıtılacağı resmen söylendi”

Tesla doruğa oturdu

Yakın zamana kadar dünyanın en büyük elektrikli ve hibrit taşıt üreticisi Çinli BYD işletmesiydi. Tesla ve BYD’nin imal hacmi birbirlerine oldukça yakın olsa da Çinli işletme rekabeti bir adım önde götürmeyi sürdürüyordu. Ancak Elon Musk’ın işletmeyi Tesla’nın imal sürecini süratlendirmesi ve problemleri çözmesi, Amerika Birleşik Devletlerili işletmeyi bu rekabette öne geçirmiş gidişatta.

Tesla dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi oldu Bütün Ebatta Gör

Bilgi uzmanı Kevin Rooke, seneler süresince Tesla ve BYD’nin kümülatif satışlarını raporladı ve söylenen bilgilere göre Ekim 2019 itibariyle Tesla’nın 807.954 elektrikli taşıt, BYD’nin ise şimdiye kadar 787.150 taşıt teslim ettiği belirtiliyor. Ancak burada dikkat çekilmesi gereken ehemmiyetli nokta, BYD’nin sayılarında hibrit taşıtların da olması. Tesla ise yalnızca elektrikli taşıt üretiyor. BYD’nin Çin pazarında düşen satış sayıları ise Tesla’nın önümüzdeki senelerde aradaki bu farkı giderek kalemtıraşının bir göstergesi diyebiliriz.

https://www.ithome.com/0/461/514.htm Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.