Tesla ile Gersan işbirliğinin ayrıntıları belirli oldu

Tesla ile Gersan işbirliğinin ayrıntıları belirli oldu
Gersan ile Tesla arasında geçen ay imza atılan saklılık uyuşmasına ait ayrıntılar belirli oldu. Gersan ile Tesla arasında işbirliği ilk etapta Tesla’nın süratli elektrik şarj istasyonun Supercharger’ın Türkiye’de kurulumunu ve devreye alınmasına içeriyor.

 

Gersan, ilk etapta yalnızca kurulum ve devreye alma kısmında yer alacak. Ancak Gersan tarafından paylaşılan bilgiye göre tecrübe kazandıktan sonra Tesla Supercharger üretilmesi, kendi mahsullerinin Tesla taşıtlarına geçimli hale getirilmesi mevzusunda ikili temaslar sürecek. Uyuşma sağlanırsa ayrı uyuşmalar imza atılacak.

 

Ülke geneline Supercharger istasyonları kurulacak

Tesla kullanıcılarının rastgele bir bölge hududu olmaksızın ülke genelinde taşıtlarıyla gezebilmesini hedeflediklerini bildiren Gersan Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Şalcı, Supercharger şarj istasyonlarının Türkiye geneline kurulmasını tasarladıklarını bildirdi.

 
Ayrıca Bkz.Knittens ile renk eşlemeye cümbüşlü bir yorum

Şehirlerarası yollarda en fazla 200 kmde bir süratli şarj istasyonu kurulacak. Toplu ev, AVM, otopark gibi yoğun bölgelere de şarj birimleri sağlanacak.

 

Yerli araba projesine katkı sağlayabileceklerini ifade eden Şalcı, “Biz gerek altyapı, gerekse araba içerisindeki yazılım sistemlerine entegrasyon olarak katkı sağlamayı tasarlıyoruz. Bu anlamda bu şarj istasyonlarını arabalarla geçimi gibi bilişimsel katkılarımızın olacağından eminiz.” dedi.