Tesla, kullanıcı arayüzü işlemlerinin başına Microsoft’tan bir mühendis getirdi

Tesla, kullanıcı arayüzü işlemlerini idaremesi için video reyin sanayisinden bir mühendis görevlendirdi. LinkedIn profiline göre Scott Simms, elektrikli araba üreticisinin kullanıcı arayüzü mühendisliğinin başına getirilmiş vaziyette. Simms uzun vakit Microsoft’un video reyin kısmında idareyicilik yapmıştı.
 

Ayrıca Bkz.TripAdvisor artık cinsel hücum vakalarının yaşandığı otelleri işaretleyecek

Simms’in profiline baktığımızda tecrübeli adın Tesla’ya son bir ay içerisinde katıldığını görüyoruz. Kendisi daha evvel yazılım devinin bünyesinde Temel Yazılım Geliştirme İdareyicisi olarak çalışmış, Halo tezsi ve Microsoft Kinect Sports oyunları da dahil olmak üzere popüler oyunlarda vazife almıştı.
 
Öte yandan Tesla yazılım takımı için video reyin sanayisinden giderek daha fazla çalışan işe alıyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, SpaceX’te bir çok reyin programcısı işe aldıklarını söylemişti. En iyi yazılım mühendislerini reyin sanayisinden aldıklarını söyleyen Musk, video oyunların karışıklığıyla başa çıkabilen bu maharetlerin, SpaceX laboratuvarında uzay vasıtayı ve roket simülasyonları geliştime mevzusunda çok verimli olabileceğini düşünüyor.