Tesla Model 3’e iddialı rakip: Polestar 2’nin 27 Şubat’ta tanıtılacağı söylendi

Tesla Model 3'e iddialı rakip: Polestar 2'nin 27 Şubat'ta tanıtılacağı söylendi

Tesla Model 3'e iddialı rakip: Polestar 2'nin 27 Şubat'ta tanıtılacağı açıklandı Bütün Ebatta Gör  

Otomotiv sektörü için oldukça coşku verici bir yarıyıla yanaştığımız şu günlerde bir tanıtım haberi de Polestar’dan geldi. Volvo’nun elektrikli taşıtlardan mesul alt markası, Polestar 2 ismini verdiği elektrikli sedan modelini 27 Şubat tarihindeki özel bir faallikte tanıtacağını duyurdu. Polestar 2, özelliklerinden maliyetine kadar her şeyiyle Tesla Model 3’nam rakibi olacak.

Hibrit Polestar 1’den sonra ilk bütün elektrikli modeli Polestar 2 için kolları sıvayan işletme, duyurulduğu ilk günden bu yana taşıtı Tesla Model 3 ile mukayese etiyor. Dolayısıyla 4 kapılı fastback formunda karşımıza çıkacak taşıtın ebatları da hemen hemen Model 3 ile aynı olacak. Tasarımında Volvo 40.2 konseptinden esinlenilen Polestar 2’nin toplamda 400 at efora ve 500 kilometre etrafında erime sahip olacağı söyleniyor.

Ayrıca Bkz. “Makyajlı 2020 Volkswagen Passat tanıtıldı: Yeni motor ve teknolojiler”

Google Android HMI ile üretilecek ilk model 

Bunun yanı gizeme, Polestar 2’nin Google Asistan’ın vasıta içi versiyonu olan Google Android HMI bilgi-cümbüş sistemiyle üretilecek ilk vasıta olması da ayrı bir ehemmiyet taşıyor. OTA aktüellemeleri ile kesintisiz yenilenecek bu sisteme Google Asistan’ın yanı gizeme Haritalar ve Play Store gibi popüler servisler de dahil olacak. Sistemin arayüzüyle alakalı bazı görselleri alttaki galeride bulabilirsiniz.

Tesla Model 3'e iddialı rakip: Polestar 2'nin 27 Şubat'ta tanıtılacağı açıklandı Bütün Ebatta Gör  

Son olarak, işletmenin belirttiğine göre Polestar 2’nin maliyeti Tesla Model 3’nam satış maliyetine çok yakın olacak. Çoğumuzun bildiği üzere Model 3 Amerika Birleşik Devletleri’li üreticinin en uygun maliyetli arabayı. Üstelik Tesla, Model 3’nam maliyetini aktüelleyerek tüm versiyonlarda 1,100 dolarlık indirim yaptı. Tesla Model 3’nam başlangıç maliyeti artık teşvikler hariç 42 bin 900 dolar. Dolayısıyla Polestar 2’nin de 40-45 bin dolar arası bir maliyetten başlayacağını düşünebiliriz.

Polestar 2’nin tanıtımı 27 Şubat tarihinde özel bir faallikte yapılacak. Ardıncan Mart ayındaki Cenevre Araba Fuarı’nda sergilenecek. Taşıtla alakalı daha fazla ayrıntı bilmek için bizi takipte kalın.

Foto Galeri | 9 Görsel Görüntüle