Tesla Model S 100D artık 0’dan 60 mph sürate 3,6 saniyede çıkıyor

Geçtiğimiz aylarda Model S ve Model X‘in performans odaklı olmayan versiyonlarını bir ekip aktüellemelerle daha eforlu hale getiren Tesla, şimdi de Model S 100D‘ye el attı.
 
Yeni yapılan bir test neticesine göre taşıt 0’dan 60 mph 96 kilometre/h sürate evveline oranla yarım saniye daha tez erişerek neredeyse perfomans modeli ile yarışır hale gelmiş. Geçtiğimiz yaz yarıyılında verdiği aktüelleme ile Model S 75D’nin 0-60 mph süratlenmesini 5,2 saniyeden 4,2 saniyeye düşüren işletme, Model X 75D’nin 6.0 saniye olan zamanını ise 4,9 saniyeye indirmişti.
 
Ayrıca Bkz.Ford fabrika emekçilerine Iron Man stili dış iskelet giydirmeye başladı
Yayınlanan aktüellemenin söylemesinde rastgele bir süratlenme geliştirmesi bilgisi yapmayan işletme onun yerine “yazılım ve teçhizat iyileştirmeleri” söylemesinde bulunmuş. Aktüelleme sonrası vasıtaların fotoğrafı bilgilerini aktüelleyen Tesla, Model S 100D’nin süratlenmesini 4,2 saniyeden 4,1 saniyeye indirirken Model X 100D’nin zamanını ise 5,2 saniyeden 4,7 saniyeye indirmiş vaziyette.
 
Ancak yapılan testler gösteriyor ki Tesla bu bilgileri yayınlarken taşıtın performansını olduğundan düşük göstermiş. Geçtiğimiz günlerde sıfır bir Tesla Model S 100D edinen DragTimes taşıtın kendi yaptıkları 0-60 mph süratlenme bilgilerini paylaşmış. Paylaşılan bilgilerde Model S 100D’nin Tesla’nın belirttiği 4,1 saniye yerine 3,6 saniyede 60 mph sürate eriştiği görülüyor.
 
Bunun dışında vasıtalarına ani süratlenmelerden sakınmak isteyenler için geçtiğimiz günlerde “Chill mode” diye bir özellik ilave eden Tesla’nın, Model S 100D taşıtı bu mod seçildiğinde ise 60 mph’ye 7,2 saniyede erişiyor. DragTimes’ın test videosunu alttan izleyebilirsiniz.