Tesla, Model S ve Model X için yine fiyatsız şarj ihtimali sunuyor

Tesla, Model S ve Model X için yine fiyatsız şarj ihtimali sunuyor

Tesla, Model S ve Model X için yeniden ücretsiz şarj imkanı sunuyor Bütün Ebatta Gör

Tesla taşıt sahipleri uzun vakit süresince Supercharge istasyonlarından fiyatsız olarak faydalanmışlardı. Ancak daha sonrasında şirket CEO’su Elon Musk, yaptığı söylemeyle fiyatsız şarj hizmetini 2017 senesinde sonlandırdı. Bugün ise yeni Model S ve Model X taşıt alacaklara fiyatsız hudutsuz şarj ihtimalinin yine sunulacağı söylendi.

Satışları çoğaldırmaya müteveccih

Model S ve Model X alanlara fiyatsız şarj hizmeti vermenin satışlara ehemmiyetli bir katkısı olacaktır. Şirketin amacının da bu olduğu düşünülüyor. Düşen Model S ve Model X satışlarının, hudutsuz şarj hizmetinin geri gelmesiyle çoğalışa geçmesi bekleniyor. 2017 senesinden bu yana Tesla taşıt sahiplerine senede sadece 400 kWh fiyatsız şarj ihtimali veriliyordu. Bu da takribî 1600 kilometre yol yapmaya yetiyordu.

Ayrıca Bkz. “Facebook insan usunu okuyup, yazıya dökebilen suni zekâ geliştiriyor”

Yine kullanıcılara sunulacak olan hudutsuz fiyatsız şarj hizmetinin rastgele bir bitiş tarihi olup olmadığı öğrenilmiyor. Ancak bazı kaynaklara göre kampanya için vakit kısıtlaması olmayacak. Hatta Tesla’dan ikinci el Model S ve Model X satın alırsanız, bu vasıtalar için de hudutsuz şarj hizmeti sunulacak. Başka Bir Deyişle Tesla sitesinden vasıtayı aldığınız tarihi baz alarak faydalanabileceksiniz. Sitede, kullanıcılar satın alımlarını tamamlarken özet kısmında “Free unlimited Supercharging” yazısını görebiliyorlar.

https://www.theverge.com/2019/8/3/20752955/tesla-free-unlimited-charging-perk-model-s-x Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın.