Tesla Model X, SpaceX astronotlarının fotoğrafı taşıtı oldu

Tesla Model X, SpaceX astronotlarının fotoğrafı taşıtı oldu

Tesla Model X, SpaceX astronotlarının resmi aracı oldu Bütün Ebatta Gör

SpaceX kısa bir müddet evvel, Beynelmilel Uzay İstasyonu‘na astronot taşıyacak Crew Dragon uzay taşıtı ile alakalı bir dizi test asıllaştırdı. Bu bağlamda bir söyleme yapan işletme, Tesla Model X‘in astronotları fırlatma rampasına taşıyacak yeni fotoğrafı vasıta olduğunu duyurdu.

Ayrıca Bkz. “PSA’dan Türkiye’de yapım sinyali”

NASA’da bu misyon uzun seneler süresince Airstream Excella‘nın modifiye edilmiş bir versiyonu olan Astrovan altta tarafından hakikatleştirildi. SpaceX’in Tesla ile irtibatını göz önüne aldığımızda sivil uzay ve havacılık işletmesinin Tesla Model X’i seçim etmesi pek de donakaltıcı gelmiyor.

Tesla Model X, SpaceX astronotlarının resmi aracı oldu Bütün Ebatta Gör

SpaceX’e özel bir vasıta geliştirilebilir

SUV formundaki vasıta bu cins misyonlar için pek uygun dokunulmuş gibi görünse de arka kapılarının tasarımı, astronotların arabaya rahatça girip çıkmasına izin verecek. Şimdilik Model X’i bu misyon için kullanacak Tesla’nın ilerleyen yarıyıllardan SpaceX için özel bir vasıta geliştirmesi mümkün görünüyor.

https://ww.electrek.co/2020/01/20/tesla-model-x-new-official-vehicle-transport-nasa-astronauts-spacex/ Yorum Yaz Paylaş Tweetle Eposta ile Paylaşın başlıklı bu dostunuza postalayın. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman çevrim dışı dahi okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir